ההכנות להילולה

מפקד מחוז צפון על מירון: "תחושה רעה; כמו שנה שעברה"

מי שפיקד על הלוויות מרן הרב וואזנר ועל הילולת ל"ג בעומר בשנה שעברה, אמר היום בהערכת מצב כי יש לו תחושה רעה, המזכירה לו את ההתנהלות בשנה שעברה (חדשות, חרדים)

שאול כהנא | כיכר השבת |

ההכנות לל"ג בעומר במירון: ועדת שירותי דת יהודיים של יוליה מלינובסקי, וועדת ביטחון הפנים בראשות ח"כ מירב בן ארי, וחברי הכנסת איתמר בן גביר, יום טוב כלפון ומשה קינלי טור פז, סיירו היום (שני) במתחם ציון הרשב"י לבחינת היערכות גופי הממשלה להילולה הקרובה בל"ג בעומר.

את הסיור ליווה ממונה אירוע הילולת רשב"י, צביקי טסלר במהלך הסיור אמר, מפקד מחוז צפון, שמעון לביא: "אנחנו מעריכים שההילולא תתחיל כבר ביום ראשון, מאחר ולא כל האנשים יצליחו לקנות כרטיסים. הפרויקטור מתכוון ל-16 אלף איש בזמן נתון בהר, אבל אנחנו מעריכים שיהיו 50 אלף איש עם התחלת האירוע כי אנשים יבואו לפני. האתגר המרכזי זה צפיפות קהל. לצערי הרב נושא החקיקה לא מתקדם, תחושת דה ז'ה וו משנה שעברה. הכול מסתבך בפלפולים משפטיים".

הפרויקטור טסלר אמר במהלך הסיור: "אנחנו עוסקים בשיקום הקרקע ע"מ לאפשר לקהל להגיע לסביבת קבר הרשב"י בל"ג בעומר בצורה בטוחה. מקווים שכל העבודות יסתיימו עד להילולה. ניהול הקהל שירצה להיכנס לציון הקבר יתחיל כבר למרגלות ההר. כניסה תהיה מצד אחד ויציאה מהצד השני. לא נאפשר שהייה ארוכה בציון הקבר ע"מ לאפשר לכמה שיותר אנשים להגיע לנקודת הציון".

"נכתבה תוכנית בטיחות שמגדירה את מספר האנשים המקסימלי שיכולים לשהות בהר. את רוב המבנים הבלתי חוקיים הורדנו. נשארו שני מבנים בלתי חוקיים שהריסתם כפופה לדיונים בבתי משפט. נכתבה תוכנית בטיחות שמגדירה את מספר האנשים המקסימלי שיכולים לשהות בהר. לא תהיה שום תנועה של קהל שלא מאושרת ע"י מהנדס בטיחות".

כמו כן השתתפו בסיור, מנכ"ל המרכז לפיתוח המקומות הקדושים, הרב יוסף שוינגר, נציגים ממשרדי הממשלה, משטרת ישראל, גופי ההצלה, מועצה אזורית מרום גליל, ועד מקומי מירון ומוזמנים נוספים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר