החשד לשחיתות

"תשתית ראייתית": חקירת עוזריו של ליצמן הסתיימה

אחרי שנים של חקירה סמויה וגלויה, הגיעה לסיומה חקירת פרשת השחיתות לכאורה במשרד הבריאות, בה מעורבים עוזריו של שר הבריאות ליצמן לשעבר, בבצ'יק וגשייד (חדשות חרדים)

חיים גולדברג | כיכר השבת |
משרדי להב 433 (צילום: פלאש 90)

חקירת השחיתות לכאורה במשרד הבריאות, בה מעורבים עוזרו של שר הבריאות לשעבר ליצמן, מוטי בבצ'יק, והאסטרטג מנחם גשייד, הגיעה בימים אלו לסיומה. כך מפרסמת היום (ראשון) משטרת ישראל.

מדובר על החקירה שהפכה לגלויה לפני כחצי שנה, בנוגע לפרשיה במשרד הבריאות המתנהלת מזה מספר חודשים ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433, בחשד לעבירות הנוגעות לטוהר המידות.

במהלך החקירה נעצרו 4 חשודים ביניהם עובד ציבור, בעלים של חברה מתחום הרפואה, בעל חברה מתחום השתדלנות ועוכבו מספר חשודים נוספים בחשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים.

על פי החשד, עובד הציבור ניצל את מעמדו ופעל לכאורה במספר הזדמנויות במשוא פנים ואפליה, ביחד עם המעורבים ממניעים של בצע כסף, לקידום ושימור אינטרסים של חברות מסחריות גדולות במשק, אשר ניאותו להתקשר בהסכמים למתן שירותי ייעוץ / שתדלנות בשווי מאות אלפי שקלים, עם מקורביו.

במשטרה ציינו, כזכור, כי על פי החשד, בבצ'יק פעל לכאורה במספר הזדמנויות, ביחד עם המעורבים, "ממניעים של בצע כסף, לקידום ושימור אינטרסים של חברות מסחריות גדולות במשק, תוך ניצול מעמדו, ובניגוד מוחלט לאינטרס הציבורי".

כאמור, היום (ראשון) עם סיום החקירה, הועבר תיק החקירה למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, אשר ליוותה את התיק, לשם עיון והחלטה.

ממשטרת ישראל נמסר: "משטרת ישראל תמשיך לפעול בכל מקום בו יעלה חשד לשחיתות ציבורית, הפוגעת בסדרי שלטון, במטרה לחשוף תהליכים פסולים, להגיע לחקר האמת ולהעמיד לדין את העבריינים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר