כעת ניתן לפרסם

מוישי קליינרמן ב'לב טהור'? המידע שעלה בחקירת ההיעדרות ונשלל

בין שלל כיווני החקירה שנבדקו בחודשים האחרונים, עלה החשד כי הנער הנעדר מוישי קליינרמן נמצא עם אנשי הכת הקיצונית 'לב טהור' (חרדים)

חיים גולדברג | כיכר השבת |
יותר מ-250 ימי היעדרות. מוישי קליינרמן (צילום: באדיבות המשפחה)

במהלך חקירת היעדרותו של הנער החרדי בן ה-17 מקרית ספר, מוישי קליינרמן, שעקבותיו לא ידועים כבר יותר מ-250 יום נבדק חשד כי הוא נמצא יחד עם אנשי הכת הקיצונית 'לב טהור'. כך אנו חושפים הערב (חמישי) לראשונה.

כת לב טהור הקיצונית, שפרשיות שונות נכרכו בה ובחבריה, מפוצלת בשנים האחרונות במספר מקומות בעולם.

בדיקת הימצאותו של קליינרמן עם אנשי הכת הייתה אחת בשרשרת בדיקות שנעשו בחודשים האחרונים. במהלך חקירת ההיעדרות עלו כיוני חקירה רבים, עשרות במספר - וכולם נבדקו ביסודיות על ידי חוקרי ימ״ר שי.

מוקדם יותר היום דווחו ב'כיכר השבת' מספר כיווני חקירה נוספים שעלו במהלך תקופת החקירה. הדברים ניתנים לפרסום כעת לאחר שלראשונה לא ביקשה המשטרה להאריך שוב את צו איסור הפרסום על הפרטים.

כך לדוגמה דווח כי מהלך חקירת ההיעלמות, עלה חשד כי אולי מדובר באירוע על רקע לאומני, ובשל כך גם השב"כ התערב בחקירה. שירות הביטחון הכללי הגיע במהלך החקירה להבנה כי האפשרות של אירוע לאומני נשלל.

בנוסף, במהלך החקירה עלה חשד כי אולי הנער מוישי קליינרמן נמצא בכלל מחוץ לישראל, ובשל כך, חוקרי היחידה המרכזית שמנהלים עד היום את התיק יצרו קשר עם גורמי משטרה בעולם שסייעו לשלול את החשש כי הנער נמצא בחו"ל.

במהלך החקירה נעצרו על ידי חוקרי היחידה המרכזית של מחוז שי מספר חשודים שנחקרו בחשד למעורבות בהיעלמותו של הנער, חלקם אף הובאו לדיונים בבית משפט לקראת הארכת מעצרם, אבל כולם כבר שוחררו.

לצד זאת, ביחידה המרכזית של מחוז שי ממשיכים לחקור את הפרשה ולא מרפים. בימים אלה החקירה מתמקדת במישור המודיעיני, זאת אחרי חודשים במה השקיע מאמצים רבים של חיפוש בשטח.

מפקד מחוז ש״י, ניצב עוזי לוי שמר במהלך כל החקירה על קשר רציף עם משפחת קליינרמן ושומר על הקשר הזה גם היום.

לצד ההתמקדות במישור המודיעיני, אנשי יחידת הכלבנים מתמקדים בחיפושים בשטח כפי שעושים בחודשים האחרונים.

לפני כחודש אמר אהרון שטרייכר, דובר יכ"ל, כי "יש עוד הרבה מה להשלים היערות שבגזרת מירון. מקווים שנוכל להגיע אליו ואנחנו מקווים ומתפללים לזה".

"כלבני יכ"ל פועלים מהיום הראשון של החיפושים עם אפליקציה ייחודית, שפותחה על ידי היחידה, שמסמנת את השטחים שכבר נסרקו, מי הסורק באיזה אמצעי והיכן נשאר לסרוק", נמסר.

"המשימה טרם הושלמה. אנו פונים לציבור: כל היודע דבר אשר עשוי לסייע באיתורו מתבקש ליצור קשר עם מוקד יכ"ל: 0544876709", הוסיפו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר