בצפריה

שר הרווחה נטע עץ לכבוד ט"ו בשבט בפנימיית שתילים

שר הרווחה הרב מרגי נטע עץ בחצר פנימיית 'שתילים' בצפריה • "הנכן גיבורות גדולות! דעו כי אתן יכולות להגיע לאן שרק תשאפו, ובעז"ה תצליחו", העביר השר הרב מרגי מסר חשוב לבנות הפנימייה, שעשרות מתוכן הגיעו מעוטף עזה, מיד עם פרוץ הלחימה וזוכות לטיפול מקצועי ומסור מצוות 'שתילים' (חרדים, רווחה).

השר מרגי נוטע עץ בפנימיית שתילים בצפריה (צילום: באדיבות המצלם)

ערב ראש השנה לאילנות נטע שר הרווחה הרב יעקב מרגי שתיל עץ טרי באדמת פנימיית 'שתילים' ביישוב הפסטורלי צפריה, המעניק לנערות בית מוגן מפני הסיכונים שבחוץ.

בביקור השתתפו: המשנה למנכ"ל משרד הרווחה הרב משה לבון, ראש המועצה שדות דן מר דוד יפרח, סגנו הרב בנימין ליפשיץ, מנהלת מחוז מרכז במשרד הרווחה הגב' לימור ברטל, מנהלת אגף בכיר חוץ ביתי במשרד הרווחה הגב' יעל וייס ומנהלת 'שתילים' בצפריה הגב' רותי רואי.

את פני השר הרב מרגי קידם מנכ"ל רשת 'שתילים' הרב ישראל רייסנר שהעלה על נס את פועלו של השר הרב מרגי לאורך השנה ובפרט החל מתחילת המלחמה. "לא בכדי קצרת, כבוד השר, הרבה מחמאות על העשייה של משרדך בתקופת המלחמה, יש לך צוות ומערכת מקצועית ומסורה שעובדת כמו מכונה משומנת ומתקדמת, והכל תחת הנהגתך שנעשית בצניעות ובענווה ועם הרבה ניסיון ורגישות. אלא דברים שאנו רואים יום יום בפועל.

"מפרוץ המלחמה", הוסיף המנכ"ל, "קלטנו לפנימיית 'שתילים' בנות-עשרה שפונו מעוטף עזה ולאחר מכן מיישובי הצפון המפונים, כאשר הכל נעשה תחת ליווי צמוד של הצוות המקצועי במשרד הרווחה, שסייעו לנו כבר מהרגע הראשון - מיוזמתם, עוד לפני שכלל פנינו אליהם".

בתום נטיעת העץ לכבוד ט"ו בשבט בחצר פנימיית 'שתילים', אמר שר הרווחה הרב יעקב מרגי: "אנו מחויבים, מתוקף שליחותנו, להעניק את השירות המלא לכולם, ובכלל זה, גם לדאוג לכך שנערות פנימייה תקבלנה את המענה הטוב ביותר והאיכותי ביותר. זו חובתנו וזו שליחותנו במשרד הרווחה".

נציין, כי פנימיית ‘שתילים’ בצפריה הינה מרחב טיפולי חם ומקצועי המאפשר לעבור תהליך טיפולי משמעותי תוך מסגרת חיים בטוחה המותאמת לגיל הנערה ולצרכיה, תוך התמקדות בבניה ובשיקום, במטרה לאפשר השתלבות מחדש במסגרת הקהילה תוך תפקוד עצמאי תקין. הפנימייה מעניקה הגנה מפני הסיכונים שבחוץ ומעודדת התנסות בחוויות חיים מיטיבות.

השר הרב מרגי ציין מסר חשוב באוזני הבנות והצוות המתמסר אליהן ללא הרף, כי "לא תמיד זה קל. אבל חייבים להמשיך, לפעול ולעשות, גם כשל"ע דברים קשים מתרחשים סביבנו. באנו לבנות ולהיבנות, לטעת ולהצמיח, ואתן", פנה השר הרב מרגי אל בנות הפנימייה, "הנכן גיבורות גדולות! דעו כי אתן יכולות להגיע לאן שרק תשאפו, ובעז"ה תצליחו".

הגב' יעל וייס, מנהלת אגף בכיר חוץ ביתי במשרד הרווחה ציינה כי "החל מפרוץ הלחימה, אנשי המשרד יחד עם יתר הצוותים עושים עבודה מדהימה - חלקם בעודם בשירות מילואים וחלקם מיישובים הסמוכים לעוטף, וזאת על מנת שלילדי הפנימיות יהיה מענה טוב, מוצלח ומקצועי". הגב' וייס ציינה עוד, כי "בנות רבות עברו תהליך מדהים בזכות 'שתילים'. הפנימייה בצפריה עושה הכל כדי לתת לבנות את הכי טוב שאפשר, הן בפיקוח ובקרה והן במתן ליווי, תמיכה והכלה, והצוות הנפלא עושה את זה בצורה מדהימה עם סיוע צוות המטה במשרד הרווחה".

מנהלת 'שתילים' בצפריה, הגב' רותי רואי ציינה כי "כל המחשבה והעשייה עם כל בת, מתייחסת אליה כמו אל שתיל רך. כל אחת מקבלת את התוכנית המדויקת והמותאמת אליה. יש לנו 65 נערות בפנימייה שמחולקות לקבוצות שיצאו מביתן, ואנחנו דואגים לתהליך של צמיחה והתפתחות, זהו ממש מפעל של הצלת חיים". מנהלת 'שתילים' הודתה לשר הרווחה הרב יעקב מרגי על המסירות והמקצועיות גם בזמן מלחמה, למרות כל הקשיים. "מסירות זו ,אפשרה לבנות הפנימייה לנהל שגרת חיים טובה למרות הקושי, הן בהתארגנות והן בהקמת המערך הלימודי בסיוע המשרד, שניתן בעין יפה ומאור פנים, לאורך כל הדרך".

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר