המאבק תם

גדולי ישראל הורו במכתב: להפסיק החרם על אלקטרה

במכתב המתפרסם הבוקר, מבהירים מרן הגר"ח קנייבסקי, הגרמ"י לפקוביץ והגר"נ קרליץ כי חב´ "אלקטרה נדל"ן" הודיעה כי כי תיזהר בכל מקום שלא לפגוע בקברים, ומכיוון שכך - החרם עליה בטל ומבוטל ● חברי בית-הדין של הגר"נ קרליץ: "אין לאלקטרה השפעה על הנעשה ביפו" ● צפו במכתב (חרדים)

אברהם הלוי | כיכר השבת |

בזמן שהמערכה ביפו כמעט ודעכה לחלוטין, מגיעה היום הודעתם של גדולי ישראל המסירה את האחריות לנעשה במקום מחברת "אלקטרה", ועושה סוף למאבק כולו.

במכתב המתפרסם הבוקר, מבהירים מרן הגר"ח קנייבסקי, הגרמ"י לפקוביץ והגר"נ קרליץ כי "אחרי שחברת אלקטרה נדל"ן קיבלו על עצמם להיזהר בכל מקום שלא לפגוע בקברים וחתמו על-כך, הרי הודעתנו להימנע מקשרי מסחר עם חברת אלקטרה, בטלה מעכשיו".

במכתב נוסף, עליו חתומים חברי בית-הדין של הגר"נ קרליץ כותבים הרבנים: "אין אפשרות לחברת אלקטרה כיום השפעה או אפשרות למנוע את העבודות במתחם יפו".

לפני חודשים אחדים, כשהמאבק החל להראות סימני גסיסה וההפגנות כמעט תמו לחלוטין, קבע בג"ץ כי הקברים ביפו אינם של יהודים.

קודם לכן, בצעד חריג הגישו שלושה פעילים מן "העדה החרדית", דרישה למתן צו המורה על הפסקת העבודות, לבג"ץ.

השופט פוגלמן הכריע בסוגייה, דחה את העתירה עבור חלק מהמשיבים ומחק אותה עבור שניים מהמשיבים, ביניהם חברת אלקטרה, שנגדה קידשו הפעילים במאבק, כשבית המשפט קיבל עמדתה כי אין לה קשר לפרויקט, לאחר שהודיע כבר בעבר לשותפים האחרים על רצונה לצאת מהעסקה.

השופטים, נאור מלצר ופוגלמן, דווקא התייחסו ברצינות לסוגייה המשפטית שהועלתה על שולחנן, אולם החליטו לדחות אותה בעיקר משום שהעותרים היו צריכים להגיש אותה לבית הדין לעניניים מנהליים ולא לבית המשפט העליון, וכן, לאחר הבנה כי רשות העתיקות היא זו שמפקחת על החפירות במקום.

השופטים גם קיבלו העמדה, כפי שנתמכה בקביעתו של הפרופ´ גיא בר עוז מאוניברסיטת חיפה, כי הקברים במקום הינם מתקופה של לפני כ-2500 שנה והנקברים במקום נוכרים ולא יהודים. זאת בין היתר, בעקבות מציאת עצמות חזיר בחפירות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר