ישראל במלחמהישראל במלחמה

הגרי"ש אלישיב: "לתרום לישיבת גרודנא באשדוד"

מרן הגרי"ש אלישיב במכתב מיוחד בו הוא מתייחס למצב ישיבת גרודנא באשדוד וקורא לתרום, "לדאבון לב נאלצה הישיבה לנטוש מקומה הקבוע ולהשתכן במקום אחר בתנאים קשים והם נמצאים במצוקה גדולה ומצוה גדולה לסייע בעדם ולחלצם ממיצר ולהביאם למקום של כבוד ותהילה כראוי" (חרדים)

בני סגל | כיכר השבת |

יש הטוענים שהקהילות הליטאיות זה זמן רב, פוסעות אט-אט בעקבות הקהילות החסידיות. לא סוד, שאצל הקהילות החסידיות משקיעים בטיפוח בניית הקהילה והחברה. באחרונה, גם בקהילות הליטאיות הבינו כי יש צורך לגבש את החברים.

כך, למשל, עם האלפונים, הקיימים בכל קהילה חסידית ובאמצעותם יכולים החברים ליצור קשר עם חבריהם בקלות ובנגישות.

לראשונה מוציאים אלפון כזה לאור, גם בקהילה ליטאית. הנחשונים הם ישיבת גרודנא באשדוד, שהצליחו לרכז רשימה של כאלפיים בוגרים מ-40 שנות קיום הישיבה, אלו המתגוררים בישראל ומחוץ לקריית הישיבה באשדוד, פרטיהם ומספר הטלפון מופיעים באלפון שיחולק לקראת מגבית הפורים המיוחדת בשנה זו.

המגבית לראשונה לא תופנה להוצאות הת"ת (תומכי תורה - קופת עזרה לחתנים) אלא לישיבה עצמה שנמצאת בקשיים גדולים לאחר שנאלצה בתחילת השנה לצאת ממקום מושבה ולעבור למקום אחר, בשל הסיכסוך על בעלות וניהול נכסי ישיבת פוניבז´.

לצורך כך אף כתב מרן הגרי"ש אלישיב מכתב מיוחד בו הוא מתייחס למצב הישיבה וקורא לתרום, "לדאבון לב נאלצה הישיבה לנטוש מקומה הקבוע ולהשתכן במקום אחר בתנאים קשים והם נמצאים במצוקה גדולה ומצוה גדולה לסייע בעדם ולחלצם ממיצר ולהביאם למקום של כבוד ותהילה כראוי".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר