יהודה משי זהב ל"כיכר השבת":

"אסור לרב שמעון רוזנברג להיכנע, הוא חב"ד האמיתית"

הסערה סביב הדלקת המשואה היום על-ידי הרב שמעון רוזנברג, חסיד חב"ד, בעיצומה: להגנתו מתייצב יהודה משי זהב, יו"ר זק"א, שהדליק משואה לפני שמונה שנים וספג ביקורת נוקבת ● "אסור לרב רוזנברג להיכנע ללחצים, הוא חייב להדליק את המשואה", הוא אומר ל"כיכר השבת" (חדשות)

ישראל כהן | כיכר השבת |
עיבוד מחשב (פלאש 90)

"אסור לרב שמעון רוזנברג להיכנע ללחצים, הוא חייב להדליק את המשואה" - כך אומר היום ל"כיכר השבת" יו"ר זק"א, יהודה משי זהב, שכיכב באירוע הממלכתי לפני שמונה שנים והדליק משואה לכבודה של מדינת ישראל.

משי-זהב מבין לליבו של הרב רוזנברג, כמי שחווה אירוע דומה. "כשקיבלתי את ההצעה להדליק משואה, פניתי מיד לרב נבנצל רבו של ארגון זק"א ורב העיר העתיקה בירושלים ושאלתי אותו לדעתו.

"הוא השיב מבלי להסס: ´תדליק, וכך תחולל קידוש ה´´. ואכן, שעות לאחר הטקס קיבלתי שיחות טלפון רבות מדתיים וחילונים כאחד, מכל גווני הקשת, שסיפרו לי כי התרגשו עמוקות מהמעמד. בלי ספק, זה היה אירוע של קידוש שם שמים", אומר משי זהב.

חווית מסע לחצים מאסיבי כל-כך, כמו שחווה עכשיו הרב רוזנברג?

"מהרגע שהתפרסמה הידיעה על-כך שאדליק את המשואה, החלו להפעיל עליי לחצים אדירים. זה הגיע לשיא במהלך יום הזכרון. ניסו למנוע ממני להשתתף באירוע, וכדי להימנע מעימות בחרתי להסתגר בחדר ששכרתי בבית מלון.

"כמי שחווה את זה, אני אומר לרב רוזנברג: לך בכוחך זה וקדש שם שמיים ברבים כפי שעשית מאז האסון ועד היום.

"לכל המבקרים אני אומר: אל תדונו אדם עד שתהיו במקומו. כשהייתי במומבאי, בבית-חב"ד ההרוס, התרשמתי עמוקות מהעוצמות הרוחניות שלו.

"אני זוכר כמו היום את התמונה בה סנדרה יושבת ליד מוישל´ה הקטן בבטן המטוס הצבאי שהשיב אותנו ארצה, וסמוך אליי יושבים הזוג רוזנברג כשהם מלאים נחישות ועוצמה".

אתה יכול להבין את ההתנגדות?

"לאף אחד אין זכות מוסרית לומר לו מה לעשות. בחרו ברוזנברג בגלל הדמות שלו ובגלל העוצמות שהוא משדר מאז האסון", אומר משי זהב.

"לא בחרו ברב רוזנברג רק בגלל שהוא חב"דניק, אלא בגלל העוצמות הרוחניות והאמונה בבורא עולם שהוא שידר לעם ישראל לאחר האסון שפקד אותו, ומשום שהוא אביהם של גבי ורבקי הי"ד וסבו של מוישי.

"לכן, לא בית-דין חב"ד ולא רבני חב"ד, ולא אף גוף או כלי תקשורת יכול לומר לו מה לעשות. הרב רוזנברג הוא חב"ד האמיתית שמקדשת שם שמיים ומאהיבה את הקב"ה על עם ישראל כולו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר