"כך מנצחים את הגזענות"

ח"כ מלול לברק: כן, אני עורך דין מרוקאי וכמוני יש אלפים

ח"כ ארז מלול נאם במליאת הכנסת והתייחס לדבריו של נשיא העליון בדימוס אהרן ברק שטען שלא נמצאו מרוקאים לתפקיד שיפוטי בעליון | צפו בדברים (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
(וידאו: ערוץ הכנסת)

ח"כ ארז מלול, יו"ר השדולה למען יהודי מרוקו, נאם במליאת הכנסת במסגרת ציון יום המלחמה נגד הגזענות תקף את נשיא בית המשפט העלין בדימוס אהרן ברק.

לדבריו: "נשיא בית המשפט העליון לשעבר השופט אהרון ברק אמר בראיון שלא מצאו שופט מרוקאי מתאים לבג"ץ כי לא מצא מספיק עורכי דין מרוקאים ומזרחים, אז כן אני עורך דין מרוקאי וכמוני יש אלפים".

מלול הוסיף: "וגם לגבי השופטים בערכות הנמוכות מצא הפרופ' יובל אלבשן שהיה שופטים מזרחים עוד לפני קום המדינה בזמן המנדט הבריטי, אבל לאחר קום המדינה המצב התהפך.

"למשל השופט בכור שלום שטרית, שהיה שופט עוד בתקופה של הבריטים ונאלץ לרדת מכס השיפוט לאחר שנקבע שאין למנות אותו למשרה רמה יותר".

לדברי הח"כ: "כך היה גם גורלו של השופט יעקב אזולאי מבית המשפט בחיפה שלגביו נקבע כי השכלתו המשפטית היא ערבית ולכן אין לקדמו לתפקיד בכיר יותר. היה עוד רבים וטובים שלא התקדמו לתפקידים בכירים רק כי היו מרוקאים או מזרחים, אבל לא על ברק באתי לדבר היום, אלא על אדם אחר איש גדול באמת שברק אפילו לא ידע כמה הוא גדול.

"כולנו זוכרים את מרן עט"ר רבנו עובדיה יוסף זיע"א, אשר ביחד עם יו"ר התנועה אריה דרעי, הקימו בשנות השמונים את תנועת ש"ס, וגרמו לבני עדות המזרח ללכת בקומה זקופה, וכך מנצחים את הגזענות".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר