כל הנתונים

סקר מקיף מגלה: רוב החרדים מאוכזבים מהתנהלות הסיעות החרדיות במאבק ביוקר המחיה

סקר שנערך במכון המחקר 'נתוני אמת' מעלה כי 56% מהציבור החרדי סבורים כי הממשלה אשמה ביוקר המחיה | רוב הציבור החרדי סבור שיוקר המחיה צריך להיות בראש סדר עדיפויות של הסיעות החרדיות | 74% מאוכזבים מהתנהלות הסיעות החרדיות בכל הקשור ליוקר המחיה | כל הנתונים מהסקר הכלכלי (חדשות)

ישי כהן | כיכר השבת |
(צילום: שאטרסטוק)

על רקע הזינוק באינפלציה והעלאת הריבית הצפויה, סקר חדש ומקיף שנערך על ידי 'כיכר השבת' ומכון המחקר 'נתוני אמת' מעלה כי רוב הציבור החרדי מאוכזב מהתנהלות הסיעות החרדיות במאבק ביוקר המחיה.

מהסקר, בו השתתפו 774 מבני המגזר החרדי, עולה כי למעלה ממחצית מהציבור החרדי (56%) סבורים שהממשלה אשמה ביוקר המחיה, רק -13% מהציבור סובר שהממשלה אינה אשמה.

כשני שליש מהציבור החרדי (66%) סבורים שיוקר המחיה צריך להיות בראש סדר העדיפויות של המפלגות החרדיות, רק 16% סבורים שרפורמת המשפט צריכה להיות בראש סדר העדיפויות. כמו כן, 74% מהציבור החרדי מאוכזבים מהנהלות הסיעות החרדיות בכל הקשור ליוקר המחיה.

עוד עולה מהסקר כי רוב המשיבים (65%) מאשימים את הממשלה הנוכחית בהעלאת מחיר, 30% מאשימים את הממשלה הקודמת ו-5% מאשימים את שר האוצר בצלאל סמוטריץ'.

נתון נוסף שעולה מהסקר הוא, שוב, האכזבה החרדית מהתנהלות הסיעות החרדיות בכל הקשור ליוקר המחיה: 72% סבורים שראשי הסיעות החרדיות הזניחו את המאבק ביוקר המחיה.

כזכור, אמש התברר כי האינפלציה ממשיכה לעלות ומדד המחירים עלה ביותר מכפול ממה שחשבו הכלכלנים, עלייה של 0.8 אחוז לעומת החודש שעבר.

בשנה האחרונה השלים המדד עליה של 5 אחוזים. בשל העובדה שחל זינוק במדד המחירים לצרכן, גוברות ההערכות כי עוד השבוע הנגיד צפוי להחליט על עלייה נוספת בריבית, דבר שישפיע על כיסם של נוטלי המשכנתאות.

בין הסיבות לעלייה הדרסטית: זינוק של 4% במחירי הפירות והירקות, עליה של 2.5 אחוזים במחירי התחבורה, וכן עלייה של 0.4% במחירי המזון באופן כללי.

על פי ההערכות, בחודש הקרוב צפויה עליה משמעותית במחיר המזון, זאת אחרי שחברות החלב ויבואניות אחרות הודיעו על שורה של עליית מחירים במוצריהן.

בשבוע הבא, נגיד בנק ישראל, אמיר ירון, צפוי להכריז על מצב הריבית, דבר שמגביר את ההערכות כי הריבית צפויה לעלות עוד השבוע, זאת אחרי שבשנה האחרונה הריבית התייקרה משמעותית ומכבידה על משקי בית רבים בישראל בעקבות התוצאה הישירה של עלייה בריבית - התייקרות המשכנתאות.

בנוסף, עד הערב כלכלנים רבים העריכו כי הריבית לא תעלה, או שתעלה ברבע אחוז - אך כעת נראה שהקלפים נטרפו בעקבות הנתונים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר