דבר שמפריע לכולנו | דעה

האם יש סיכוי שהכספים הקואליציוניים יורידו את שכר הלימוד במוסדות הלימוד החרדיים? // מוטי ארנברג

אין דבר שמעיק יותר על ההורים מאשר תשלום שכר לימוד גבוה. בעקבות הגדלת התקציבים למוסדות הלימוד החרדיים, מוטי ארנברג במאמר שני שמסביר מדוע הכסף חייב לעבור להורים (טור דעה)

מוטי ארנברג | כיכר השבת |
מוטי ארנברג

המאמר שכתבתי כאן ב'כיכר השבת' לפני מספר ימים, עורר עניין רב, ומטבע הדברים גם תגובות רבות בעד  ונגד,

אבל מה שיותר חשוב זה שיש המון אכפתיות, וזה מוכיח שאנחנו ציבור ההורים והאברכים מבין שהוא פקטור משמעותי בסיפור של הכספים הקואליציוניים, אותם יקבלו בקרוב מוסדות החינוך,

חשוב לכולנו "שיספרו" אותנו ושנהיה חלק אינטגרלי בקבלת ההחלטה שמבחינתנו היא מאוד חשובה, כיצד ל"חלק את העוגה".

הדבר המדובר ביותר, זה הסמינרים לבנות בכלל, ובכיתות יג' יד' בפרט, שכר הלימוד הוא גבוה מאוד, והזעקה בעניין הזה מגיעה מציבור האברכים הכי פחות מבוסס בציבור החרדי,

 מי שקצת מכיר את המספרים יודע, שהבנות של ציבור האברכים מהוות רוב גדול  בכיתות יג' יד', מכיוון שרבים מהבנות של ציבורים נוספים, בוחרות מקומות חלופיים.

ולכן, מהלך של הפחתת שכר לימוד שם, היא עזרה ענקית לציבור שהכי צריך אותו! ומעבר לכך לגבי שאר מוסדות הלימוד, ישנם שסוברים  כי צריך להעלות את שכר המורים.

הנימוק הינו כי שכרם נשחק, וכמו"כ טענה נוספת, שיש הלימה בין גבוה השכר המשולם, לבין הון אנושי מקצועי יותר, והרי מקצועיות ונסיון הוא הדבר החשוב מכל במוסדות החינוך.

ישנם שסוברים, שהתקציב ראוי שילך לשכלול מבנים, ובאופן כללי ל"נראות" טובה יותר של מוסדות הלימוד, וישנם רעיונות נוספים רבים,

וכמובן כולם רוצים לראות הפחתה בהו"ק החודשית,

מן הסתם כל אחד מדבר דרך ה"משקפיים" שלו, ועל כך אפשר לומר "כל התשובות נכונות", ההבנה הזאת שאנחנו יכולים ורוצים להשפיע על חלוקת העוגה  מעוררת המון אופטימיות, ואם זה יצליח  זה יכול להוות אבן דרך אופטימית, במשוואה של הציבור מחד  והעסקנים מאידך, ואולי יזלוג בסוף למחוזות נוספים בתוכנו.

אני רוצה לקרוא מכאן לוועדת החינוך של הכנסת וליו"ר הוועדה ר' יוסי טייב, שמציג בחודשים המעטים בהם נמצא בתפקידו, הצלחות מרשימות במגוון נושאים. וכמו"כ הוכיח שאינו חושש מעימותים.

אתם הרגולטור!

יש לכם את היכולת לוודא שהאופטימיות שנשפכת כאן, תצא אל הפועל במגוון אפשרויות, הציבור נושא עליכם עיניים שתדאגו לו, אנא אל תאכזבו אותו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר