"זוהי ההזדמנות!"

הכספים הקואליציוניים שיועברו למוסדות החרדיים, שייכים להורים / דעה

הורים ואברכים רבים חוששים כי מנהלי המוסדות ישאירו אצלם את כל או מרבית הכספים הקואליציוניים שהושגו בעמל על ידי הנציגים החרדים ואשר הציבור החרדי כולו שילם עליהם מחיר הסתה שקרית, נוראית ופראית חסרת (כמעט) כל תקדים | טור דעה (חרדים)

מוטי ארנברג | כיכר השבת |
ח"כ יעקב אשר והשר גולדקנופף (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

הנושא המרכזי שנידון בימים אלו בציבור החרדי הוא סביב השאלה, האם וכמה מתוך הכספיים הקואליציוניים שהשיגו החכי"ם החרדיים, ישארו "במויסדעס", והאם וכמה מהכספים הללו יגולגלו לציבור, דרך הפחתת שכר הלימוד בתתי"ם, בבתיה"ס, בחיידרים, בסמינרים ובישיבות, כמו"כ בהעלאת מלגת הרש של האברכים ב'כויללים'.

למעטים שעדיין לא מעודכנים נספר: החכי"ם החרדים עמלו קשות והצליחו, להכניס לתקציב המדינה לשנים 2023 ו-2024 כסף לטובת החינוך בציבור החרדי.

כספים אלו יינתנו "פר ראש" באופן דיפרנציאלי, בהתאם לסוג המוסד, מוסד פטור, מוסד מוכר או רשמי וכו'.

ההשתוללות הפרועה נגד הציבור החרדי בגין הכנסת אותם כספים לתקציב המדינה, שברה שיאים, של אנטישמיות וצביעות גם יחד, שהרי ברור לכולם, ואף יש לכך דוקומנטים, שלו היו החרדים תחת שלטון גנץ ולפיד, היו מקבלים לא פחות, וזה לא היה מעניין אף אחד, למעט אולי עיתון הארץ, ולכן זו צביעות !

אבל, וכאן בא ה"אבל הגדול": ישנו חשש, שהכסף שהושג בעמל רב, ושחטפנו עבורו קיתונות של שופכין, לא יתגלגל בסוף להפחתה בשכר הלימוד או להורים שכה מצפים לה.

הפניה למנהלי המוסדות, תגרור מן הסתם , טענה על צורך בכספים אלו לכיסוי גירעונות, אך טענה זו לא מקובלת - לא כי טענה זו אינה נכונה, יתכן בהחלט שישנם מוסדות מסוימים שנמצאים בגירעון, אלא מהסיבה הפשוטה, שהכסף המדובר לא נועד למטרה זו!

יש לומר בקול ברור

אם בסוף הכספים לא יעברו, או שיעברו באופן מועט וחלקי, אז גם "להם" בתקשורת החילונית, תהיה את מירב הלגיטימיות בטענת "שוד הקופה הציבורית"... אלא שאז, ציבור ההורים שחש עצמו ובצדק! מקופח, יהיה שותף בדיוק לאותה טענה!

שכן בציבור החרדי משלם כל הורה סכום עתק עבור שכ"ל למוסדות החינוך מידי חודש, לחיידר, לסמינר, לישיבה וכו'.

מטרת החכי"ם במאבק העיקש שניהלו לקבלת הכספים, הייתה כפי שהצהירו מול כל מיקרופון, להפחית מההורים את הנטל הכבד, בשכ"ל הגבוה אותו נאלצים ההורים לשלם, ולא הקלה בעבודת (הקודש!!!) של מנהלי המוסדות.

ודבר נוסף, חשוב לדעת שהכסף שייך לנו ציבור ההורים !!!

גם בשל העובדה שהחכי"ם שעמלו עליו, נבחרו על ידינו, ושבשבילנו השיגו את הכסף, וגם מהטעם הטריוויאלי, שכספים אלו הינם כספים שבאים מהמיסים הרבים שאנו ההורים משלמים למדינה (כן כן, עובדים.... ומשלמים מיסים.... וואו כמה מיסים)!

מצופה מהרגולטור במשרד החינוך, ובראש ובראשונה מהחכים החרדיים שעמלו כ"כ קשה, להשיג תוספת נאה זו, להקים קו מידע טלפוני/אינטרנטי שאליו יוכלו לדווח באנונימיות, על מוסד שלא עדכן את שכר הלימוד בהתאם, או לחילופין על 'כולל' שלא עדכן את המלגה בהתאם, משרד החינוך יוכל בקלות להפחית לאותו מוסד את התוספת שלא הגיעה ליעדה.

זוהי ההזדמנות הורים יקרים, "להכות על הפטיש בעודו חם" וליצור לחץ על המוסדות ששכר הלימוד יופחת, בהתאם לתוספת התקציב שנתקבלה, בדיוק למטרה זו.

יש הרבה רעיונות איך ליצור לחץ על הנוגעים בדבר, ואני בטוח שניתן להיות מאוד יצירתיים בעניין זה.

להלן כמה דוגמאות:

  • בואו נשלח מכתב למנהל החיידר/הסמינר/הישיבה, שעליו חתומים הורים רבים מתלמידי המוסד, ובו דרישה, להפחית את שכר הלימוד.
  • נדבר עם אשתו של ראש הכולל ,או עם בעלה של המנהלת, כאשר אנו פוגשים אותם במכולת או בשטיבל, נסביר להם כמה קשה לנו לשלם כל חודש כ"כ הרבה, ונבקש שיבצעו "ריכוך" אצל המנהל/ת.
  • נתאגד בקבוצת, שיתחילו בצורה מרוכזת ומתאומת להפחית את סכום התשלום החודשי בגין שכר לימוד, באופן חד צדדי, עד להסדרת העניין.

כאמור, אלו רק כמה דוגמאות.

תהיו יצירתיים ועקשנים כי זוהי ההזדמנות!

והכי חשוב לבוא מקום בוטח ולא מתנצל, כי זה שלנו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר