אפליה בשירות המדינה

דו"ח מרכז המידע של הכנסת חושף: אחוז המכרזים לחרדים בשירות המדינה, נמוך מהנדרש

יוזם הדו"ח חה"כ יוני משריקי (ש"ס): נציבות שירות המדינה צריכה לתת תשובות ברורות שיבהירו מדוע אחוז המכרזים הפומביים המיועדים לציבור החרדי נמוך משמעותית ביחס לקבוצות אוכלוסייה אחרות

יהודה גל | כיכר השבת |
חה"כ יוני משריקי (דוברות הכנסת )

מרכז המידע והמחקר של הכנסת, פרסם לבקשת חה"כ יוני משריקי מש"ס, דו"ח בנושא: "נתונים נבחרים על שילוב האוכלוסייה החרדית בשירות המדינה", ממנו עולה כי אחוז המכרזים הפומביים הייעודיים לאוכלוסייה החרדית נמוך משמעותית מהאחוז של החרדים באוכלוסייה.

גם שיעור הזכיות של החרדים באותם מכרזים הוא נמוך. התוצאה היא שהייצוג של החרדים בשירות המדינה הוא נמוך באופן משמעותי מאחוז החרדים באוכלוסייה.

המסמך מציג נתונים נבחרים הנוגעים לתעסוקת חרדים בשירות המדינה, בפרט נתונים על מועמדים ונבחרים חרדים בשירות המדינה מתחילת שנת 2018 עד סוף אפריל 2023. בין יתר הנתונים שהוצגו נמצא גם כי שיעור המכרזים הפומביים המיועדים לציבור החרדי הינו הכי נמוך בהשוואה לאוכלוסיות ייצוג אחרות.

עוד נמצא כי 8% מכלל הזכיות של מועמדים חרדים במסגרת מכרזים פומביים רגילים, נמוך משיעורם בקרב כלל המועמדים (12%) באופן משמעותי.

ממצאי הדו"ח מעלים את השאלה, האם בנציבות המדינה, יש מוטיבציה לקיים את החוק המחייב ייצוג הולם של החברה החרדית, או להיפך, יש גורמים בנציבות שמעדיפים להותיר את המצב הקיים על כנו ולהפלות את הציבור החרדי.

חה"כ משריקי התייחס לממצאי הדו"ח: "הציבור החרדי נמצא כיום בכל מקום - בהייטק, באקדמיה, במקצועות הרפואה ועוד. על נציבות שירות המדינה לתת תשובות מניחות את הדעת שיבהירו מדוע אחוז המכרזים הפומביים המיועדים לציבור החרדי הכי נמוכים ביחס לקבוצות אוכלוסייה אחרות".

הנתונים הרשמיים של הדו"ח צפויים להתפרסם בשבוע הבא.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות