כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
מרגש ומחמם את הלב

השוטרים חגגו בר מצוה בכותל לנער שניצל מהתופת בשדרות

הנער אליה שלמה זדה ומשפחתו ניצלו בנס מהתופת בשדרות וחגיגת בר המצווה שלו בוטלה בגלל המלחמה • שוטרי מחוז ירושלים הפתיעו אותם וארגנו  מסיבת בר מצווה ברחבת הכותל, שם הנער עלה לתורה עם כל בני המשפחה וקהל רב • צפו (חדשות)

איציק אוחנה | כיכר השבת |
חגיגת בר מצוה מרגשת בכותל

באמצע ימי המלחמה בחזית הדרומית והצפונית, תוך כדי שהמשטרה מתמודדת עם עומס רב, התגייסו שוטרי מחוז ירושלים לקיים אירוע מרגש של חגיגת בר מצוה לנער שפונה עם משפחתו מהתופת באשדוד לאחר שהמחבלים דילגו על ביתם במתקפת הטרור בשבת - חג שמחת תורה.

בעקבות המלחמה, המשפחה, המונה 7 נפשות, הורים וחמשת ילדיהם, קיבלה אירוח במלון הרברט סמואל שנמצא במרכז העיר ירושלים.

אתמול (ראשון) לוחם אש תושב שדרות יצר קשר עם יחידת השיטור העירוני של מחוז ירושלים וסיפר להם על המשפחה וחגיגת הבר מצוה שנדחתה בעקבות המצב הביטחוני. שוטרי ופקחי יחידת השיטור העירוני של מחוז ירושלים מיד התגייסו והחליטו שהם מארגנים את בר המצווה לנער ובני משפחתו.

היום (שני) בשעות הבוקר, ניידת של השיטור העירוני חיכתה לילד מחוץ למלון בירושלים, השוטרים אספו אותו ונסעו בשיירה לרחבת הכותל המערבי, שם חיכו לו בני המשפחה עם שוטרים נוספים ממרחב דוד, במחוז ירושלים והמוני סקרנים שהצטרפו בהתרגשות לחגיגה וכך בשירה וריקודים לכבוד ילד בר המצווה,

בתפילת ראש חודש, הילד עלה וקרא בתורה ולאחר התפילה החגיגית, השוטרים אירגנו כיבוד לבני המשפחה כדי לשמח אותם ולגרום להם מעט נחים בימים קשים אלה ולאחר שניצלו מהתופת.

הוריו של אליה שלמה, התרגשו מאוד וכתבו לשוטרים לאחר האירוע: "מיכאל, משה, שוטרות ושוטרים יקרים, תודה גדולה לכם שחיזקתם וזיכיתם אותנו להגיע לכותל ביום הנחת התפילין של בננו אליה שלמה דוד-זדה שחוגג היום 13 במיוחד בימים הקשים שנפלו על עמ"י, אליה היה אמור לחגוג עליה לתורה בביהכנ"ס ליד ביתנו בשדרות ולאור המצב ומלחמת 'חרבות ברזל' פינו אותנו מהבתים וזכינו להגיע לעיר הקודש".

,שימחתם וריגשתם אותנו עם הפייטן אבי אטיאס וליווי כל השוטרים בצורה שאין לתאר ודאגתם אפילו לכיבוד וברכות" כתבו ההורים ואיחלו: "שיהיה לכם חודש טוב, בשורות טובות, תודה שאתם שומרים עלינו, שהקב"ה ישמור עליכם מכל רע וישלח לכם שפע מאוצרו הטוב. בריאות וחיים טובים. אוהבים ומעריכים. יחזקאל והודיה דוד-זדה, אליה שלמה והילדים".

צפו בתיעוד המרגש

החגיגה בכותל (צילום: משטרת ישראל)

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר