"שותפות דמים"

הח"כ החרדי פגש את משפחת החטופים מהפזורה הבדואית • צפו

הנציגים החרדים ירדו לשטח ופגשו את בני החברה הבדואית, אשר שילמו אף הם מחיר דמים כבד במתקפת הדמים הרצחנית של חמאס: "בתקווה כי זהו תקדים לחיבורים חברתיים ותמיכה הדדית" (חרדים)

דוד הכהן | כיכר השבת |
אליהו ברוכי ונחום גיטלר בבית משפחת אלזיאדנה

ח"כ אליהו ברוכי מיהדות התורה וסגן ראש עיריית מודיעין עילית נחום גיטלר, פגשו בימים האחרונים משפחה בדואית שנפגעה ממתקפות חמאס. מדובר במשפחת אלזיאדנה, שאביה ושלושה מילדיה נעדרים לאחר שנחטפו לעזה בידי מחבלי חמאס.

בני משפחת אלזיאדנה, נחטפו לעזה בעודם עובדים בחליבה ברפתות אחד מיישובי העוטף, וקרובי משפחתם סיפרו לנציגים החרדים על ההתמודדות עם הכאב והדאגה הגדולה לשלום יקיריהים.

ברוכי וגיטלר, שוחחו עם בני המשפחה ואם מקורביהם בני המגזר הבדואי, חלקם בעלי דרגות בכירות בצה"ל.

כידוע, חלק מהמגזר הבדואי משרת בצה"ל באופן סדיר. מספר חיילים בדואים אף נהרגו במתקפת הפתע של ארגון הטרור הנאצי - חמאס. גם אזרחים בדואים שהזדהו כערבים לא זכו לרחמים מידי מרצחי חמאס שטבחו בבני דתם.

ברוכי עם משפחת החטופים מהפזורה הבדואית

ברוכי, שמע מכלי ראשון על ההתמודדות של בני המגזר הבדואי. בין השאר - שמע ברוכי על תחושות המצוקה במגזר גם בימי שגרה. הם תיארו בפניו את החשש עמו מתמודד כל חייל בדואי שלאחר תקופת שירות משמעותי בצה"ל, עלול לשוב ולגלות שעל ביתו יש צו הריסה.

במהלך הביקור, הביעו ח"כ ברוכי וסגן ראש העיר גיטלר הזדהות עם המשפחה והדגישו את הצורך לתת תמיכה חברתית רחבה ובמענה מערכתי לנפגעי פעולות איבה, ללא קשר למוצאם.

במהלך הפגישה נידונו דרכי פעולה לחיזוק הקשרים והתמיכה במשפחות בדואיות השותפות למאמץ הלאומי ולביטחון המדינה, תוך קידום חקיקה התומכת בהם באופן מעשי וארוך טווח.

בפגישה עלה הצורך גם בתמיכה פסיכולוגית למשפחות השכולות בפזורה. ח"כ ברוכי הביע את השתתפותו בצער המשפחות ואמר כי בכוונתו להמשיך לעמוד לצידם של כלל הנפגעים ומשפחותיהם, ולפעול למען תמיכה בכל מי שנמצא במצוקה בעקבות פעולות האיבה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר