"עטף מעשיו ביראת שמיים"

מזעזע: 19 שנות מאסר למוהל חרדי מהצפון שהתעלל בבתו מגיל 3

פחות משנה לאחר שהוסגר מאוקראינה, בית המשפט גזר את עונשו של מוהל חרדי מוכר מהצפון, שהתעלל קשות בביתו - מגיל 3 ועד לגיל 13 | עוה"ד: "הנאשם הגדיל ועטף את מעשיו, לכאורה, באהבה יתרה וביראת שמים, כאילו המדובר במעשים נורמליים המותרים בחסות רבש"ע" | גזר הדין (חדשות משפט)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
מעצר חרדי | אילוסטרציה (צילום: יונתן זינדל/פלאש 90)

בית המשפט המחוזי נצרת קיבל היום (רביעי) את עמדת הפרקליטות וגזר על מוהל חרדי מוכר מהצפון, 19 שנות מאסר בפועל לאחר שהורשע בביצוע עבירות קשות וחמורות בבת שלו מאז שהייתה בת 3 ועד גיל 13.5.

על פי כתב הכרעת הדין, לנאשם 9 ילדים, המתלוננת היא השישית בסדר הלידה. בזמנים הרלוונטיים לכתב האישום, התגוררה המתלוננת עם בני משפחתה בעפולה.

כשהגיעה המתלוננת לגיל 3 ועד גיל 13.5 שנים לערך, נהג הנאשם לבצע בה מעשי סדום ומעשים קשים לעיתים קרובות.

כתב האישום הוגש נגד הנאשם לפני כשנה ב-(24.1.23) אולם בדיון הראשון שהתקיים בתיק, התברר כי הנאשם, אשר לא היה במעצר בעת הגשת כתב האישום, ברח מהארץ יום קודם לדיון. נגד הנאשם הוצא צו מעצר והוא נעצר באוקראינה והוסגר לישראל ביום 11.5.23. מאז הוחזק מאחורי סורג ובריח.

במסגרת הטיעונים לעונש דרשה הפרקליטות להטיל על הנאשם עונש מאסר ממושך וארוך, באופן שישקף את הנזק הכבד שגרם הנאשם לבתו המתלוננת וישקף גם את סלידת החברה ממעשיו המכוערים והמבזים.

עו"ד עינת גוסטמן מפרקליטות מחוז צפון הוסיפה בטיעונים: "הנאשם ניצל את תלותה ואהבתה של המתלוננת כלפיו כדי לספק את יצרו הרע והמעוות, תוך שהוא פוגע בה בביתה, ומסב לה כאב פעם אחר פעם. הנאשם הגדיל ועטף את מעשיו, לכאורה, באהבה יתרה וביראת שמים, כאילו המדובר במעשים נורמליים המותרים בחסות רבש"ע. בגיל 29, כאשר המתלוננת לא יכולה הייתה לשאת עוד את המשא הכבד שרבץ עליה, התלוננה במשטרה."

כב' השופטת גלפז מוקדי ציינה בגזר הדין, אליו הצטרפו גם ס. הנשיאה השופט סאאב דבור והשופטת עינב גולומב, שהעבירות המיוחסות לנאשם, בוצעו על ידו באופן מוחלט ובלעדי. הנאשם, בהיותו בגיר, אביה של המתלוננת, אדם אשר שימש בתפקיד דתי, היה מודע היטב לחומרת המעשים ולכיעורם ויכול היה, בכל שלב לאורך התקופה הארוכה, לחדול ממעשיו... יתרה מכך, גם הפסקת הפגיעה הייתה מתוכננת על ידו.

עוד הוסיפה, שהמעשים בוצעו בצל קורת ביתם של הנאשם והמתלוננת, במקום שאמור היה להיות המקום המוגן ביותר עבור המתלוננת, אשר הפך בבת אחת למלכודת.

המעשים בוצעו במשך כעשור בתדירות יומיומית, בימים ובלילות... הנאשם, במעשיו, גזל מבתו את שנות ילדותה, את תמימותה, את הזכות לגדול בבטחון, את הזכות לשלמות גופה ונפשה, ברוע וללא רחמים, פגע בה פגיעה קשה, אשר באה לידי ביטוי בכל מישורי חייה, לאורך שנים רבות.

למרות חלוף 30 שנה מאז ביצוע העבירות קיבל בית המשפט את עמדת הפרקליטות שמקומו של הנאשם מאחר סורג ובריח למשך זמן רב ועוד הוסיף: " עונש אשר ישקף את סלידת החברה מעבירות קשות במשפחה, את המסר הברור כי יש להגן על קטינים מפני עבירות שכאלו ולהעניש בחומרה את מי שבוחר לבצען."

עו"ד סופי גרניט טקצמן, המייצגת את הנפגעת מסרה: "מדובר בתיק עבירות חמור שבוצעו על ידי אב כלפי בתו מאז הייתה בת שלוש ועד גיל 13.5. בית המשפט נתן ביטוי עונשי ראוי לפגיעה הקשה בנפגעת העבירה תוך התייחסות לילדות והתמימות שנגזלה ממנה וההרס שהותירו בה המעשים הקשים שביצע בה הנאשם. גזר הדין שניתן היום מעניק לנפגעת העבירה את הצדק שמגיע לה אחרי כל כך הרבה שנים, ולאחר שהנאשם אף נמלט לאוקראינה במהלך משפטו. הסיוע המשפטי במשרד המשפטים ליווה את נפגעת העבירה לאורך ההליך הקשה ואנחנו מברכים על כך שהצדק נעשה ועל הביטוי העונשי ההולם למעשים הקשים".

בית המשפט כאמור גזר על הנאשם 19 שנות מאסר בפועל, 18 חודשי מאסר על תנאי ופיצוי לנפגעת העבירה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר