החוק אושר בטרומית • צפו

ח"כ משה גפני הסביר: "אנחנו מדינה יהודית, צריך להתיר קניית אלכוהול ביום חמישי בלילה"

תשעה חברים - וללא מתנגדים, תמכו לפני זמן קצר בהצעת חברי הכנסת מיהדות התורה, המבקשים להחריג את החוק שאוסר מכירת אלכוהול אחרי השעה 23:00 - ביום חמישי בלילה | צפו בהסבר שנתן ח"כ גפני (חדשות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
הנאום של גפני היום במליאה (צילום: ערוץ כנסת)

מליאת הכנסת אישרה לפני זמן קצר (רביעי) בקריאה הטרומית את הצעת חוק רישוי עסקים של חבר הכנסת משה רוט, אליה הוצמדו הצעות של חברי הכנסת משה גפני ויעקב אשר, של חבר הכנסת יונתן מישרקי ושל חבר הכנסת דן אילוז.

תשעה חברי כנסת תמכו בהצעה, ללא מתנגדים או נמנעים, והיא תועבר לדיון בוועדת הפנים והגנת הסביבה.

מי שדיבר לפני ההצבעה היה חבר הכנסת משה גפני שהסביר: "ביום חמישי בלילה, בסופר, שהתחילו לקנות ולמכור בשעה מאוחרת בלילה, שיהיה אפשר שאתה או אני, אנחנו הולכים לקנות, כל אזרח, שיוכל לקנות יין לשבת".

בהסבר שהוגש נכתב: "מוצע לקבוע חריג לאיסור מכירת משקאות משכרים בשעות הלילה, ולהתיר מכירתם של יינות בלבד ברשתות המזון הגדולות. בדברי ההסבר להצעה נכתב: "בשנים האחרונות, כדי להקל את העומס ולהקל על קונים שעובדים או לומדים בשעות היום, החלו סופרמרקטים לפתוח את שעריהם גם בשעות מאוחרות, בעיקר בימי חמישי וערבי חג".

"קונים רבים", נכתב עוד בהסבר: "שעורכים קנייה גדולה וממתינים במשך שעה ארוכה לעריכת חשבון, נדהמים לגלות כי אם החשבון בקופה הסתיים דקה לאחר השעה 23:00, הם אינם יכולים לרכוש את היינות שנועדו לשבת ולחג והם נאלצים להשיבם למדפים ולחזור שנית בשעות היום לרכוש יינות".

"לנוכח האמור", נכתב עוד: "מוצע להוסיף חריג בחוק, לפיו תותר מכירת יינות גם בשעות הלילה, שכן צעירים ובליינים שמעוניינים להשתכר, שותים משקאות אלכוהוליים אחרים כגון בירה, ויסקי, וודקה ואינם משתמשים בדרך כלל ביינות. כמו כן, כדי לא לפגוע במטרות החוק, מוצע לסייג את ההוראה האמורה ולקבוע כי מכירה כאמור תהא רק ברשתות המזון הגדולות. רשתות כאמור אינן נמצאות בדרך כלל באזורי בילוי ועל כן החשש שירכשו בהן יינות לשם שכרות קלושה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר