חששו מהפגנות?

מהפך של הרגע האחרון: הפרקליטות משכה את הדרישה לנתח את גופת הנער מבית שמש

דקות ספורות לפני תחילת הדיון הודיעה נציגות הפרקליטות לנציג המחלקה המשפטית של זק"א עו"ד דרור שוסהיים כי הפרקליטות חוזרת בה מבקשתה לנתח את גופת המנוח בן ה13 מבית שמש | גופתו מועברת לידי המשפחה (חרדים)

איצלה כץ | כיכר השבת |
הפגנות אמש בכביש 1 בירושלים (צילום: באדיבות המצלם)

דרמה של ממש בבית משפט העליון בירושלים: דקות ספורות לפני תחילת הדיון שעניינו בערעור שהגישה משפחת הנער חיים שמואל מאיר ויצהנדלר ז"ל מבית שמש, כנגד פסיקת בית המשפט אמש שהורה לנתח את גופתו, הפרקליטות חוזרת בה מהדרישה לניתוח.

כזכור, אמש (שלישי), בשעות הבוקר, נמצא הנער חיים שמואל מאיר ז"ל במיטתו כשהוא ללא רוח חיים - יומיים בלבד לאחר שחגג את שמחת בר המצווה שלו. המשטרה שהוזעקה למקום יחד עם שאר גופי החירום וההצלה, דרשה להעביר את גופתו, בהוראת הפרקליטות, למכון המשפטי באבו כביר.

בעקבות החלטת הפרקליטות, יצאו המונים מהקהילות הקיצוניות בירושלים, בית שמש, בני ברק וערים נוספות ברחבי הארץ, להפגנות סוערות כנגד ההחלטה.

בהמשך יום האמש, התקיים דיון בבית המשפט, שם הורה השופט להיענות לבקשת הפרקליטות לנתח את הגופה, מאחר ולטענת המשטרה נמצאו סימנים מחשידים על גופו.

פסיקת בית המשפט ליהטה את ההפגנות שהיו סוערות ממילא, וכך משעות הצהריים המוקדמות ועד לשעות הלילה המאוחרות, נחסמו צירים מרכזיים רבים בריכוזים החרדים בירושלים, בית שמש ובני ברק.

ההפגנות בירושלים אמש (צילום: באדיבות המצלם)

בירושלים נחסמו לתנועה רחובות רבים הסמוכים לכיכר השבת ורחוב יחזקאל. גם רחוב בר אילן וצומת גולדה מאיר נחסמו לתנועה למשך זמן רב כשבהמשך הערב זלגו ההפגנות לכיכר זוועיהל ולכביש 1 הסמוך.

כביש גהה לכיוון דרום נחסם גם הוא לפרקים קצרים על ידי מפגינים מבני ברק. כביש 40 סמוך לקוממיות נחסם גם הוא לפרקים וכן מרכז לב הרמה בבית שמש, שדרות נהר הירדן והכניסות לשכונות החדשות נחסמו בידי מפגינים.

משפחת הנער הגישה ערעור לבית המשפט העליון, ובית המשפט ניאות לחכות עם הנתיחה עד לאחר הדיון.

אולם, כאמור, לפני שעה קלה, דקות ספורות לפני תחילת הדיון בבג"ץ, חזרה בה הפרקליטות מבקשתה לנתח את הגופה, וגופתו של הנער חיים שמואל מאיר ויצהנדלר ז"ל, מועברת בשעה זו לידי המשפחה, בדרכה למנוחת עולמים בהר המנוחות בירושלים.

ראשי המחלקה המשפטית בזק"א מיכאל גוטווין ושניר אלמליח יחד עם עו"ד דרור שוסהיים בבית המשפט העליון בירושלים

מהמחלקה המשפטית בזק"א נמסר: "דרמה בביהמ"ש העליון! דקות ספורות לפני תחילת הדיון ולמרות טענות המשטרה אתמול על חשדות המחייבים נתיחה ונגד החלטת שופט ביהמ"ש השלום אלעד לנג הודיעה נציגות הפרקליטות לנציג המחלקה המשפטית של זק"א עו"ד דרור שוסהיים כי המשטרה חוזרת בה מבקשתה לנתח את גופת המנוח בן ה13 מבית שמש".

בזק"א מעדכנים כי "בדקות הקרובות גופתו תשוחרר לקבורה בהר המנוחות בירושלים. צוות זק"א ממשיך ללוות את המשפחה ולסייע בידם להבאת המנוח לקבורה".

ואכן, הלוויתו של הילד חיים שמואל מאיר ויצהנדלר ז״ל תתקיים בשעה 16:00 בבית הלוויות 'שמגר' ומשם לחלקת חסידים דרום בהר המנוחות שם יטמן.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר