התקרבות משמעותית | תיעוד חריג

האדמו"ר מויז'ניץ למנהיג 'בני תורה': "צריכים עוד גדולים כמוך, שהולכים רק עם האמת"

התקרבות מפתיעה בין 'הפלג הירושלמי' להאדמו"ר מויז'ניץ: הגר"א דויטש הגיע לנחם את האדמו"ר היושב שבעה על פטירת אחותו. תוך כדי הניחום אמר הרבי: "כלל ישראל צריך כאלו גדולים - שכלל ישראל עומד בראש מעייניהם, בדרך הנכונה בלי שום שינויים, והולכים לגמרי לגמרי עם האמת" | צפו בתיעוד בלעדי (חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הגאון רבי אשר דויטש עם האדמו"ר מויז'ניץ אמש

ברקע הבחירות הסוערות באלעד ובבית שמש, מנהיג 'הפלג הירושלמי', הגאון רבי אשר דויטש הגיע לניחום אבלים אצל האדמו"ר מויז'ניץ, היושב שבעה על פטירת אחותו, הרבנית מסקווירא ע"ה.

כפי שדווח בהרחבה ב'כיכר השבת', 'הפלג הירושלמי', הנחשב ללשון מאזנים בערים הבוערות לציבור החרדי - אלעד ובית שמש, החליט ללכת בציר משותף עם מפלגת ש"ס וחסידות גור וויז'ניץ, והוא יתמוך באלעד - ביהודה בוטבול ובבית שמש - במשה אבוטבול.

מדובר במהלך דרמטי, שכן הדעות של הפלג הירושלמי ושל מפלגת ש"ס הציונית - רחוקות מאוד האחת מהשנייה, אך למרות הכל ולמרות הריאיון שהעניק השר מרגי מש"ס ל'כיכר השבת', שכמעט הסיר מהשולחן הליכה משותפת, בסופו של דבר, מנהיג 'הפלג', החליט ללכת הפעם לריצה משותפת עם ש"ס.

כעת אנו חושפים לראשונה ב'כיכר השבת', תיעוד מיוחד מאמש (מוצ"ש) בחצות לילה, כאשר הגר"א דויטש הגיע לנחם אבלים את האדמו"ר מויז'ניץ, שם האדמו"ר אמר לו דברים חריגים שעד היום לא נשמעו.

הגאון רבי אשר דויטש עם האדמו"ר מויז'ניץ אמש

התמלול המלא מהשיחה הנדירה

האדמו"ר מויז'ניץ לראש הישיבה הגר"א דויטש: "צריך כאלו יהודים שעומדים על המשמר על כל דבר".

ראש הישיבה: "אני יודע מאנשים בציבור שלנו שהציבור של ויז'ניץ הוא ציבור חזק, כואב להם על היידישקייט, ולא רק על שלהם, אלא של כל הציבור".

האדמו"ר מויז'ניץ: "כלל ישראל צריך כאלו גדולים - שכלל ישראל עומד בראש מעייניהם, בדרך הנכונה בלי שום שינויים, והולכים לגמרי לגמרי עם האמת, ברוך ד' שיש כאלה גדולים, יש לי הנאה מזה, ואני נותן לך חיזוק וישר כח".

ראש הישיבה: "המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים ולא תוסיפו לדאבה עוד".

האדמו"ר מויז'ניץ: "אמן".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר