חשיפה | המכתב המלא

רבני בית שמש הליטאיים חתמו על ערבות: נתמוך בנציג ש"ס לראשות העיר בקדנציה הבאה

רבנים בכירים מ'דגל התורה' בעיר בית שמש חתמו על מסמך ערבות נדיר בו התחייבו לקיים את הסכם הרוטציה וייתמכו בנציג ש"ס לראשות העיר בקדנציה הבאה בעוד חמש שנים | "על דעת מרנן ורבנן גדולי הדור, אנו סומכים את ידינו על הסכם זה וערבים לו" | בכך נסללה הדרך לחתימה לתמיכה ספרדית בשמוליק גרינברג | מכתב הערבות המלא בפרסום ראשון (ארץ)

ישי כהן | כיכר השבת |
הגר"ד לנדו והגרמ"ה הירש (צילום: ארכיון כיכר)

רבנים בכירים מ'דגל התורה' בעיר שמש חתמו הלילה (חמישי) על מסמך ערבות נדיר כי יקיימו את הסכם הרוטציה בין ש"ס ל'דגל' וייתמכו בנציג ש"ס לראשות העיר בקדנציה הבאה בעוד חמש שנים, וזה בין היתר למנוע הפרה של ההסכם בבחירות הבאות.

את המכתב פתחו הרבנים כי בהדגשה כי ההסכם נחתם על דעתם מנהיגי 'דגל התורה' הגר"ד לנו והגרמ"ה הירש. בכך מבקשת ש"ס לעגן את ההסכם שנחתם בן הסיעות, הסכם במרכזו ש"ס תתמוך בשמוליק גרינברג לראשות העיר בית שמש, בסיבוב השני ביום ראשון הקרוב.

נוסח המכתב: "הסכם רוטציה ראשות העיר בית שמש. על דעת מרנן ורבנן גדולי הדור, מרן גאון ישראל הגאון רבי דב לנדו ומרן ראש הישיבה הגאון רבי משה הלל הירש, אנו החתומים מטה מודיעים בזאת כי ההסכם שנחתם בין סיעת ש"ס לרב שמואל גרינברג בו סוכם כי ש"ס תתמוך בהנ"ל לראשות העיר בית שמש ובבחירות הבאות לראשותה עיר בית שמש תתמוך דגל התורה במועמדה של תנועת ש"ס לראשות העיר כמופיע בהסכם הקואליציוני.

"על דעתנו ואנו סומכים את ידנו על הסכם זה וערבים לקיומו".

החותמים: הגאונים הרב אליעזר ספטנר, הרב חנוך אלבק, הרב אלימלך קורנפלד, הרב אליעזר מאירוביץ והרב משה דינקל.

המכתב המלא

במסגרת ההסכם שנחתם בין 'דגל' לש"ס הוסכם כי הסיעה הספרדית תקבל מ״מ וסגן ראש העיר, תיק חינוך מלא גם לציבור החרדי וגם לציבור הכללי, תכנון ובינוי מוסדות חינוך שיוצא מתוך תכנון ובנייה, הקמת חברה עירונית למוסדות חינוך, תיק תרבות מורשת מן המזרח, יו״ר מועצה דתית, תיק מינהלות שכונתיות, יו״ר ועדת מכרזים, תיק מבנה דת, יו״ר ועדת חינוך, נציג בתאגיד מי שמש ונציגים בכל הוועדות בעיירה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר