כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
קרע בחסידות

סערה בסערט ויז'ניץ: האדמו"ר הוברח מביתו

דרמה בחסידות סערט ויז'ניץ בחיפה: חתנו של האדמו"ר, הרב טוביה שפיץ, הגיע הבוקר במיוחד מארצות-הברית לבקר את חמיו אולם מצא בית ריק, לאחר שלטענתו גורמים בכירים בחסידות הבריחו את הרבי מביתו לצפת, כדי למנוע את הפגישה ביניהם. החתן הגיע בליווי חברת אבטחה בשל איומים שקיבל (חסידים)

שאול כהנא | כיכר השבת |
האדמו"ר מסערט ויז'ניץ (צילום ארכיון: אלי סגל)

דרמה בחסידות סערט ויז'ניץ בחיפה: חתנו של האדמו"ר, הרב טוביה שפיץ, הגיע הבוקר (רביעי) במיוחד מארצות-הברית לבקר את חמיו בליווי חברת אבטחה אולם מצא בית ריק, לאחר שהרבי שוהה בימים אלו בצפת.

ל"כיכר השבת" נודע כי גם בחסידות סערט ויז'ניץ הרוחות סוערות בימים אלו, לאחר שחתנו של האדמו"ר, הרב טוביה שפיץ, הגיע יחד עם רעייתו ובני משפחתו לבקר את הסב, אך גורמים בחסידות דואגים שהפגישה לא תצא אל הפועל.

משפחת שפיץ המתגוררת בארצות-הברית הגיעו במונית היישר משדה התעופה אל ביתו של הרבי בחיפה, לדבריהם האדמו"ר התקשר וביקש להזמינם לביקור, אולם בהנהלת החסידות עשו הכל על מנת שהביקור המשפחתי לא יתקיים.

משפחת שפיץ שהגיעו בלוויית מאבטחים, וזאת עקב איומים שהועברו אליהם, לטענתם, מצד גורמים בכירים בחסידות, נדהמו לגלות כי הרבי מסערט ויז'ניץ שוהה במעון הנופש שלו בצפת וזאת למרות שהזמינם לביתו בחיפה.

לטענת משפחת שפיץ ההמומה, גבאי הרבי "הבריחו" אותו לצפת על-מנת שלא יפגוש את בתו וחתנו.

יצוין כי בחסידות טוענים שהרבי שוהה תמיד בתקופה זו בבית הנופש בצפת, וכי משפחת שפיץ הגיעה על-מנת לעורר פרובוקציה. "הורנו לחסידים שלא לשתף פעולה ולא להגיב להם על מנת לשמור על השלום ועל השקט", אומרים בחסידות.

הרקע למקרה הינו סכסוך ירושה בין משפחת בנו יחידו של הרבי, הרה"ג רבי יעקב הגר, רב החסידות, השולט בפועל בחסידות, לבין אחותו וגיסו הרב טוביה שפיץ, המבקשים אף הם לפתוח חצר משלהם.

יצוין כי רובו של הציבור בסערט ויז'ניץ מסתייג מהמחלוקת ובוחר להישמע להוראות הרוחניות של בן הרבי. בשנתיים האחרונות פתח הרב שפיץ קהילה נפרדת בתוך החסידות, אך לדברי בכירי החסידות, הרבי מסרב לתת לה גיבוי רוחני.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר