ישראל במלחמהישראל במלחמה

פיוס בברסלב: הרב מורגנשטרן נועד עם מוהרא"ש שיק

הרב המקובל יצחק מאיר מורגנשטרן נועד בערב ראש השנה, באומן, עם הצדיק מוהרא"ש שיק, לברך ולהתברך לקראת השנה החדשה, לאחר שנה של מתיחות בין השניים (חסידים)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
מהורא"ש עם הגרי"מ מורגנשטרן בערב ראש השנה (צילום: המייל האדום)

פיוס בברסלב: הרב המקובל יצחק מאיר מורגנשטרן נועד בערב ראש השנה, באומן, עם הצדיק מוהרא"ש שיק, לברך ולהתברך בברכת השנים.

במהלך השנה האחרונה, שררה מתיחות עזה בין שני הרבנים, לאחר שבשנה שעברה, יומיים בלבד לפני ראש השנה, החליט הרב מורגנשטרן שלא לשהות באומן בחג.

הגרי"מ מורגנשטרן הגיע אז יחד עם חסידיו, ביום שישי, לאומן, אך במוצאי שבת הודיע כי הוא חוזר לארץ ישראל. את הצעד המפתיע הסביר הרב מורגנשטרן בכך שראה שצריך להיות בירושלים בראש השנה.

רבים מחסידיו של הרב מורגנשטרן לא הספיקו לשוב ארצה, כאשר את התפילות הוא ערך בבית מדרשו החדש בירושלים.

מאז, שררה מתיחות בין הגרי"מ מורגנשטרן למוהרא"ש שיק, שתקף את חזרתו של הרב המקובל לארץ בחריפות והתבטא בלשון קשה נגד העניין הזה.

באחד המכתבים שענה דרך מדור 'שאלות ותשובות בחסידות ברסלב' באתר 'ברסלב סיטי', כתב מוהרא"ש שיק כי "רבינו ז"ל נמצא באומן, ורצה שאנחנו נבוא אליו בכל ראש השנה, ואפילו במסירות נפש הכי גדולה, ושום בריה שבעולם לא יכולה למנוע את זה מאנשי שלומינו היקרים חסידי ברסלב, שכבר נוסעים אליו מאתיים שנה, משנת תקע"ב, ולכן שום בעל דמיון עם הדמיונות שלו לא יוכל להפוך את דברי מוהרנ"ת ז"ל".

לפי מקורבים לחצר מהורא"ש שיק, בעקבות הדברים החריפים, נרשמו במהלך השנה ניסיונות פיוס מצד אנשי הגרי"מ מורגנשטרן, אך אלו נענו כי אין למוהרא"ש כל דבר נגד הרב אלא רק נגד הדברים שפרסם, כאילו אוין לחסיד ברסלב מה לחפש באומן בראש השנה.

אך בשבוע שעבר, ערב ראש השנה, שב המקובל הגרי"מ מורגנשטרן לאומן, שם שהה במהלך ימי החג.

כאמור, בערב החג, נרשם פיוס כאשר מהורא"ש שיק והגרי"מ מורגנשטרן נועדו שעה קלה לפני התקדש החג. מוהרא"ש קיבלו בכבוד רב ובירכו לקראת השנה החדשה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר