ביזוי האדמו"ר: מחאה בבתי הכנסת של 'תולדות אהרון'

בעקבות המתקפה מצד קהילת הסיקריקים נגד האדמו"ר מתולדות אהרון, פורסמה בערב שבת מודעת בבתי הכנסת של החסידות, המבהירה: "אנו חוסים תחת כנפי העדה החרדית" (חרדים)

ישראל כהן | כיכר השבת |
האדמו"ר מדושינסקי עם האדמו"ר מתולדות אהרון (צילום: א' בליק)

הויכוח על ההיתרים ההלכתיים בפרויקט הבניה גלובנציץ בעיר בית שמש, גורמים ל"סיחרור" של ממש בחוגי העדה החרדית ובחסידויות המשתייכות אל הגוף האנטי ציוני.

אם לא די היה במחלוקת הפנימית שיצאה לעין כל בין הגאב"ד הגאון רבי יצחק טוביה ווייס לראב"ד הגר"מ שטרנבוך, הרי שגם חצרות תולדות אהרון ודושינסקי נכנסו לקלחת.

רק לאחרונה, הפגינו קנאים מול אכסנייתו של האדמו"ר מתולדות אהרון בוילאמסמבורג שם שהה לרגל שמחת נישואי נכדתו. ימים לאחר מכן, התרחשה תקרית בביהמ"ד של חסידות סאטמר בלונדון שבאנגליה, במהלכה ניאץ וגידף אחד הסיקריקים את כ"ק האדמור מדושינסקי.

האדמו"ר מדושינסקי מותקף בלונדון

הדברים הגיעו לשיא חדש בשבוע שעבר, כאשר במהלך עצרת מחאה שנערכה בבית הכנסת אוהל רחל סאטמר בירושלים, גידפו הנואמים הנמנים על חוגי אתרא קדישא ונטורי קרתא את חסידות תולדות אהרון וביזו את מנהיגה הרוחני.

בעקבות כך, פורסמו בסוף השבוע מודעות מחאה בכל בתי הכנסיות של החסידות, בהן נכתב נוסח הקובע כי החסידות הינה חלק בלתי נפרד מהעדה החרדית, וכי הם מקיימים מחאה והבהרה בעקבות הדברים הלא נכונים שפורסמו כנגדם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר