ישראל במלחמהישראל במלחמה

האדמו"ר מויז'ניץ לחסידיו: "טרמפים - לא רק סכנה גשמית, גם רוחנית"

האדמו"ר מויז'ניץ התייחס במהלך טיש הסעודה השלישית לסוגיית הטרמפים ואמר כי הם 'מקום סכנה' לא רק מבחינה גשמית אלא גם מבחינה רוחנית. "מדובר בסכנה נוראית" (חסידים, ארץ)

ישראל כהן | כיכר השבת |
האדמו"ר מויז'ניץ (צילום: משה גולדשטיין)

סכנת הטרמפים: במהלך דברי התורה שנשא האדמו"ר מויזניץ בטיש הסעודה השלישית בפני אלפי החסידים, התייחס הרבי למקרה חטיפת שלושת בחורי הישיבה וביקש מהציבור להתפלל למענם.

האדמו"ר גם התייחס לעובדה שהחטיפה התבצעה ככל הנראה על ידי נסיעת החטופים בטרמפ, והזהיר את חסידיו מנסיעה בטרמפים: "יש להפסיק זאת. מדובר בסכנה נוראית גם בגשמיות וגם ברוחניות". האדמו"ר הוסיף ואמר כי "מדובר בעת צרה לעם ישראל, יש להתחזק בתורה ויראת שמיים".

כזכור בשבוע שעבר התייחס מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון יהודה לייב שטיינמן לסכנת הטרמפים והורה לבחורי הישיבה שלא לעלות על רכבים שאינם מכירים את נהגיהם. "למה אנשים נוסעים בטרמפים - במקום סכנה? אסור לנסוע בטרמפים, לא יודעים עם מי נופלים, זה סכנת נפשות".

מקורביו של הגראי"ל שטיינמן מספרים כי דעתו מאז ומתמיד הינה שאסור לבחורי ישיבות לנסוע בטרמפים וכי מדובר בסכנת נפשות של ממש. "בכל עת הוא שב ומדגיש זאת כי יש להיזהר מכך במאוד". אומרים המקורבים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר