בצל הקורונה

סגירת מעגל מרגשת: לתורה ולחופה עם חב"ד

שנים אחרי שחב"ד ערכו לו בר מצווה בשל השתייכותו למשפחה של נפגעי טרור, התגייסו שוב לסייע לו בשמחת חתונתו - שנערכה בשל התפשטות נגיף הקורונה (חסידים)

שאול כהנא | כיכר השבת |
(צילום: שימי קוטנר)

ביום י"ב באלול תשס"ג נפלה מזי גרגו הי"ד בפיגוע חבלני בצריפין, בעת שעשתה את דרכה אל ביתה. מזי הגיעה לתחנת ההסעה הסמוכה ל"שער יפו" של בסיס צריפין.

היא הספיקה לשוחח עם אימה בטלפון - ושתי דקות אחר כך הגיע לטרמפיאדה העמוסה מחבל מתאבד מארגון הטרור חמאס, חגור בחגורת נפץ ונושא תיק ובו רסיסי מתכת, ופוצץ את עצמו על החיילים והאזרחים הרבים ששהו במקום.

מעוצמת הפיצוץ קרס מבנה הטרמפיאדה ונהרס כליל; מזי נפצעה אנושות ונפטרה באמבולנס, בדרכה לבית-הרפואה. עשרות בני אדם נפצעו בפיגוע, רובם קשה.

עם מזי נפלו עוד שמונה חיילים וחיילות. רב-טוראי מזי גרגו הייתה בת תשע-עשרה בנופלה. השאירה הורים, אחות ואח.

השליח הרב מנחם קוטנר מאגף צעירי חב"ד למען נפגעי הטרור הגיע לבית המשפחה האבלה שם התברר כי בעקבות האסון בוטלה חגיגת בר המצווה לבן האח הקטן.

בר המצווה המרגשת

הוא מיד נרתם למשימה וערך לבן טקס חגיגי של הנחת תפילין בכפר חב"ד, יחד עם בני המשפחה וחברים. היה זה מעמד בו הרגשות היו מעורבים. מאז אותם ימים כאובים, בצעירי חב"ד שמרו על קשר הדוק עם בני המשפחה ומלווים אותם לאורך השנים.

בחודשים האחרונים נכנסה השמחה לבית המשפחה, כאשר בן התארס לבחירת ליבו ספיר וההתרגשות במשפחה הייתה רבה.

מועד החתונה נקבע מראש לימים אלו. אך בעקבות מגיפת הקורונה נאלצו להודיע על דחיית חגיגת החתונה, וכגודל השמחה כך גודל האכזבה.

גם הפעם, הרב קוטנר מצעירי חב"ד התגייס במהירות למשימה וערך להם במועד שנקבע את טקס החופה עם עשרה בני משפחה קרובה בלבד במרחב הפרטי, כשעשרות שכנים מריעים וחוגגים דרך המרפסות, בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

האימא השכולה כתבה: "תודה רבה הרב קוטנר, מלאך יקר שלנו אתה מלאך הצלת אותנו ועשית לנו את הטוב שבעולם שהשם ישמור לנו אותך לעד".

והכלה כתבה: "הרב מנחם, אחרי שנשמנו לרווחה זה הזמן להודות לך ולצעירי חב"ד מקרב לב על הכל שהקשבת עזרת ותמכת בנו לאורך כל הדרך עד ליום החופה בשעות לא שעות היית זמין. כן ירבו כמוך זכות בשבילי להכיר אותך תודה רבה!".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר