תיעוד מרהיב

משטרת ניו יורק סגרה צירי תנועה ורבבת חסידים חגגה את סיום הרמב"ם

סיום המחזור ה-41 של לימוד הרמב"ם נחגג ברוב עם על ידי רבבת חסידים מול בית המדרש של חב"ד, 770 בניו יורק, בראשות גדולי התורה והחסידות • המשטרה סגרה צירי תנועה מרכזיים והגבירה כוחות אבטחה • תיעוד (חסידים)

שלמה מן | כיכר השבת |
פריד בסיום הרמב"ם (צילום: דוב בער הכטמן)

למרגלות בית המדרש העולמי של חב"ד "770", חגגה רבבת חסידים את מעמד סיום המחזור ה-41 בלימוד הרמב"ם היומי ואת תחילתו של המחזור ה-42 בלימוד הרמב"ם היומי, במתכונת הלימוד של שלושה פרקים ביום.

מכל רחבי שכונת קראון הייטס וכן מהשכונות החרדיות נהרו למעמד הסיום שנערך על ידי צעירי אגודת חב"ד המרכזית ובניווטו של המנהל הוותיק הרב שמואל בוטמאן. בין המשתתפים היו גדולי התורה וחסידות, רבנים ומשפיעים שבאו לחגוג יחד עם כלל המון החסידים במעמד הסיום החגיגי. חלקם אף נשאו דברים בפני הקהל, והפליאו לדבר במעלה העצומה של לימוד הרמב"ם, הכולל את כל התורה כולה.

היה זה מעמד מרומם לכבודה של תורה, שכולו עסק בעידוד וחיזוק קהל המשתתפים בלימוד הרמב"ם היומי אותו תיקן בשעתו הרבי מליובאוויטש זי"ע.

חגיגת סיום הרמב"ם (צילום: דוב בער הכטמן)

רגע מיוחד במעמד היה עם הקרנת ברכתם של הרבנים הראשיים לישראל, הראשון לציון הגאון הרב יצחק יוסף והגאון הרב דוד לאו, וכן הראשון לציון ורבה של ירושלים הגאון הרב משה שלמה עמאר. הרבנים חיזקו את המשתתפים בקביעות העיתים בלימוד הרמב"ם ושיבחו את תקנתו של מחולל התקנה הרבי מליובאוויטש שהונחלה ברבות השנים לכלל ישראל.

לפרקי שירה הוזמן הזמר החסידי אברהם פריד ומקהלת ה"קאפעליע" של הבעל מנגן יוסי כהן.

לצורך האירוע החגיגי, משטרת ניו-יורק סגרה צירי תנועה מרכזיים בקראון הייטס, ואף הגבירה כוחות ביטחון ששמרו על ביטחונם של החוגגים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות