במעונו של האדמו"ר מקרעטשניף - קרית גת 

מועצת הקהילות של אגודת ישראל בקרית גת התכנסה | תיעוד

רבני ועסקני העיר קרית וכן נציגי הקהילות של אגודת ישראל, נכנסו למעונו של האדמו"ר מקרעטשניף - קרית גת לכינוס מועצת הקהילות של אגודת ישראל בעיר | תיעוד (חסידים)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
(צילום: מהנעשה והנשמע בחצה"ק קרעטשניף ק"ג)

בסימן של אחדות עלו ובאו כל עסקני הקהילות בקרית גת בראשות הרבנים הגאונים רבני הקהילות, למעונו של האדמו"ר מקרעטשניף - קרית גת, להתכנסות ולפגישת התנעה ואיחוד שורות של אגודת ישראל ולקבל ברכה לקראת המערכות שבפתח ולעמוד בפרץ בכל ענייני התורה והשבת בעיר.

המעמד התחיל כשהרבנים והעסקנים דיברו בענייני העיר ודנו משך זמן, כשבמשך ההתייעצות העלו העסקנים המסורים את האתגרים הבוערים ודרכי הפעולות, כשבמרכז הדיון עמד המשך שמירת שבת קודש בכל חלקי העיר, ומצוקת הדיור החריפה של הציבור החרדי בכל הארץ ובעיר בפרט, ובעתודות הבנייה שבאחדות השורות יועד לציבור החרדי לרווחתם של התושבים הוותיקים והחדשים.

האדמו"ר הודה לכל המתאספים שהקדישו מזמנם למען השלום והאחדות בעיר, בפרט בימים אלו. בין הדברים הדגיש על חשיבות האחדות וההליכה המשותפת בכל צעד ושעל, וכן אמר שאך ורק כך אפשר להצליח בכל ענייני העיר, בין ברוחניות ובין בגשמיות.

עוד העלה בדברותיו את עוצמת כח האחדות כשרוצים לבנות משכן לה' והזכיר את מה שאמר בסעודה שלישית בעת רעווא דרעווין בשבת פר' ויקה"פ, פירוש עה"פ "ויקהל משה את כל עדת בני ישראל" כמו שה'כלי יקר' אומר ש'ויקהל' - כדי שיהיה באחדות, שמשה רבינו ע"ה רצה לבנות משכן לה' - אז הדבר הראשון שעשה זה 'ויקהל משה את כל העם' - הוא כינס את כולם ביחד באחדות שהולכים לבנות משכן לה', ורק אח"כ 'וישפוט משה את העם' - לראות אם יש חילוקי דעות או מחלוקות בין העם. אבל הדבר הראשון שעשה - הוא איחד את כולם באחדות.

המשיך האדמו"ר: "התאספנו פה כולם - וכולם מתכוונים כדי לבנות משכן לה' - אז קודם כל התאספנו פה באחדות".

האדמו"ר אף הדגיש על כוח האחדות ואמר: "אנחנו אכן עם קטן - יותר קטנים מעמים אחרים, אבל מה ששומר עלינו זה כוח האחדות, ואכן אפשר לראות את האחרים שהם יותר מרובים מאיתנו אך הם לא באחדות והם אכן רפויים ומתנדנדים ואין להם קיום. אלא הסוד הוא כוח האחדות שצריך להיות ביחד וההחלטות למעשה צריכות להיות ביחד וכל הקהילות צריכות ללכת ביחד - 'יחד שבטי ישראל'. ורק כך באחדות בין כלל הקהילות ניתן להשיג את התוצאה המושלמת בהמשך העשייה הברוכה כשכל מטרת עסקני הקהילות הוא לבנות משכן לה' להגדיל תורה ולהאדירה".

האדמו"ר סיים את דבריו כשהוא מברך את כל העסקנים העוסקים במלאכת הקודש שהקב"ה יתן להם כוח וישלם להם משכורתם כפולה מן השמים. ובסיום ההתכנסות נפרדו לשלום בהרגשה של שלום ואחדות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר