באמצע ימי השבע ברכות

לאחר שקם מהשבעה: הרבי מויז'ניץ בירך את נציגי החסידות בביתו

חברי אגודת ישראל בבני-ברק באו בקודש פנימה במעונו של האדמו"ר מויז'ניץ,  לקבל את ברכת הקודש לקראת מערכת הבחירות בעיר התורה והחסידות (חסידים)

חיים רוזנבוים | כיכר השבת |
(צילום: מוישי גולדשטיין)

בבגדי שבת לרגל השמחה השרויה במעונו, ימי השבע ברכות לנכדו, כך קידם האדמו"ר מויזניץ את חברי 'אגודת ישראל' מבני ברק.

חברי אגודת ישראל בבני-ברק התברכו ממרן האדמו"ר מויזניץ שליט"א לקראת מערכת הבחירות לעיר.

חברי אגודת ישראל בבני-ברק בראשות ראש הרשימה והמועמד לראשות העיר הרב חנוך זייברט, באו בקודש פנימה במעונו של האדמו"ר מויזניץ לקבל את ברכת הקודש לקראת מערכת הבחירות בעיר התורה והחסידות.

בפתח השיחה ציין האדמו"ר לשבח את העובדה כי כלל חברי הסיעה פועלים יחד 'כאיש אחד בלב אחד' לעשות רצון אבינו שבשמיים. כאשר פועלים 'כאיש אחד', אז אפשר להגיע לבחינת 'בלב אחד' ולהרבות פעלים למען כבודו יתברך שמו.

האדמו"ר הדגיש את מטרתה ועיקרה של תנועת 'אגודת ישראל' אשר נוסדה על ידי רבותינו הקדושים מצוקי ארץ זי"ע להרבות פעלים למען כבוד שמיים, כאז גם היום הדגיש, התנועה כפופה למועצת גדולי התורה ומרנן האדמו"רים שליט"א, כולנו מחויבים לציית להם, וכי אמנם ישנו צורך לצרף אדמו"רים נוספים וכן לחבר ציבורים וקהלים נוספים לרעיונה ומהותה של אגודת ישראל ולהרבות בדיון בין החברים על מנת שהחלטות יתקבלו בצורה מאוחדת ורחבה.

ברוך ד', אמר שבני-ברק עיר התורה והחסידות מתנהלת בהדרתכם ולהוראתם של מרנן ורבנן גדולי התורה. בני ברק היא עיר של תורה בדרך החסידות, קהילות הקודש גדלו והתרבו בליעה"ר וכי נדרש הדבר שצורת הנהגת העיר תימשך כאן ביתר שאת ועוז, אבל מתוך אחדות השורות והלבבות 'בלב אחד'.

כן הרחיב במהותו וייעודו של עוסק בצרכי ציבור לפעול בישרות ובהגינות וללא כל עקמומיות ומשוא פנים, מתוך אחריות נדרשת לכלל ולפרט, כולם שווים לטובה.

'בכן גם אתם' ציין בפני עשרת מועמדי הרשימה 'כולכם מייצגים את כולם, כסיפור הנודע מזקני בעל ה'אמרי חיים' זי"ע, ר' ראובן אהרונוביץ היה נציג בעיריית בני ברק, ופעם כאשר עמדו לערוך בחירות הגיעו נציגי העיריה אל זקני הק' לקבל ברכת הקודש, בהיכנסו אל זקיני הק' ביקש ר' ראובן להתנצל על מה שלא סידרו בשעה זו שיהא נציג לחסידי ויזניץ בעירייה, ואמר לזקיני הק' שעד כה לא איסתייעא מילתא, אבל במערכת הבחירות הבאה יעמידו נציג מיוחד מחסידי ויזניץ כחבר בעיריה.

נענה אליו זקני הק' ואמר, ראובן הנני מאוכזב מהדברים, כי הבנתי עד עתה שחבר עירייה הוא נציג של כל תושבי העיר, ומתוך הדברים שאמרת הנני מבין שיש למנות נציג מכל קהילה וקהילה ... כי כל נציג פועל רק לקהילה שהוא מייצג, וזה אינו הדרך הישרה, כי נציג ציבור הוא של כלל הציבור. 'הנכם נדרשים בכניסתכם לתפקיד לפעול ברוח הדברים מתוך מטרה אחת של לעשות רצון אבינו שבשמיים'.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר