כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
נזקק לניתוח

חלק מלולב נכנס בקרנית העין של פעוט ששיחק בד' מינים

בן שנתיים ששיחק עם ארבעת המינים יחד עם אחיו התאום נזקק לניתוח, לאחר שחלק מהלולב נכנס בקרנית העין שלו | הפרופ' מזהיר: "נדרשת זהירות גדולה מצד ההורים (בריאות)

מישאל לוי | כיכר השבת |
אילוסטרציה (צילום: Hadas Parush/Flash90. )

שני אחים תאומים קטנים שיחקו השבוע בלולב בסוכה ליד ביתם. אחד מהם, יהודה, קיבל מכה בעין מקרנית הלולב.

בתחילה, היה נראה כי המכה לא קשה מידי, אך בוקר לאחר מכן התעורר יהודה עם עין אדומה, ההורים פנו לרופא עיניים בקופת חולים ששלח אותם בדחיפות למרכז הרפואי שערי צדק בירושלים.

לאחר בדיקה במרכז הרפואי, התברר כי חלק מהלולב נכנס לקרנית העין של יהודה ונשאר שם, ואף כמעט ונכנס לתוך הלשכה הקדמית של העין.

יהודה נכנס לנתוח דחוף אצל מנהל המחלקה, פרופ' דיויד צדוק, ושם הוצא העצם הזר מעינו, ולאחר אשפוז קצר שוחרר יהודה לביתו.

תמר, אמו של יהודה, מספרת: "בחסדי שמיים, יהודה שלנו בריא ושלם כעת, אבל זה גם יכל להיגמר אחרת. אני קוראת להורים לשים לב, ולזכור שגם משחק שנראה כביכול בטוח יכול להיות מסוכן, בוודאי בתוך המולת החגים שלפעמים לא שמים לב. אנחנו מודים לצוות הרפואי המקסים שטיפל ביהודה ומאחלים בריאות לכולם".

פרופ' דויד צדוק, מנהל מחלקת עיניים במרכז הרפואי שערי צדק, שטיפל ביהודה מספר: "יהודה הגע אלינו עם חלק מלולב בתוך קרנית העין, ונכנס מיד לחדר הניתוח. במהלך הניתוח הוצא הגוף הזר מעינו, וכעת הוא משתחרר לביתו.

"אני קורא להורים לשים לב טוב מה נכנס לעיניים של הילדים, במיוחד כשנמצאים בחוץ וחלקיקים קטנים של עלים וכדומה יכולים להיכנס לעין ולסכן את הראייה. ילדים לא יודעים להגיד לבד מה קרה, ולכן נדרשת פה זהירות כפולה מצד ההורים".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר