כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
הכירו את השיטות

13 הצעדים להצלחה, לשגשוג, לנסיקה, לפריצה // יהודית הלפרן

הזמנתי מכונת עשן שתפזר ערפל מלא מסתורין על הבמה וביקשתי שהאולם יהיה חשוך כדי ליצור נופך דרמתי ומסתורי • יהודית הלפרן בטור מושחז

יהודית הלפרן | כיכר השבת |
כל השיטות נחשפות (צילום: שאטרסטוק)

עשיתי פעם משהו נכון. ממש נכון. איך אני יודעת? הוא אשכרה הצליח! ואז הבנתי לראשונה בחיי. הבנתי שאני גאון אמיתי ושאין מצב שהעולם לא ייהנה מנתיבות החכמה הזורמים בעורקי ושוצפים בגידי.

אז מה עשיתי? דבר ראשון עשיתי גוגל- רשמתי בשורת החיפוש 'משפטי העצמה של אנשים מצליחים' והכנתי לי קובץ וורד יפה עם מלא משפטים מפילי לסתות, כמו- "החיים הם כמו אופניים, אם קשה לך סימן שאתה בעליה", "המכשולים הם ההרים הגבוהים שאתם רואים כשאתם מורידים את העיניים מהמטרה", "לחיות בלי מטרה זה כמו לאכול מרק עם מזלג. אתה מרגיש עסוק אבל לעולם לא נהיה שבע". מפיל לסתות או לא? אין! כבר אמרתי שאני גאון.

אחר כך שלחתי את הקובץ לאחיינית שלי, זאת שסיימה עכשיו מסלול גרפיקה בהצלחה. היא עיצבה את כל המשפטים על רולאפים כפולים, שמשוניות, פודיום ושלטי הכוונה, בצבעים בועטים אך נקיים, יוקרתיים אך קלאסיים, משדרי עוצמה ונוגים בו זמנית. היא הוסיפה למטה את השם שלי באנגלית באותיות מחוברות מלאות שיק וסטייל בניחוח חו"ל. לא שאני מבינה אנגלית אבל JUDIT נראה טוב יותר מיהודית. לא? זה לוס אנג'לסי כזה, יהודית נשמע סתם עוד אישה מבני ברק, מישהי שעפה על עצמה רק בגלל שהיא סובלת מחוסר מודעות. זהו. שלב ראשון מאחורינו.

ברגע אחרון אמרתי לה שתוסיף את המילה Group אחרי השם שלי. אני לא יודעת מה זה אומר אבל סוד מס' 12 שלי להצלחה אומר- 'תשאבו השראה מאנשים מצליחנים בעולם' וכל המצליחנים מהם אני שואבת העתקה, זאת אומרת הצלחה, רושמים אחרי שם שלהם Group. ואם אני עושה הכל ממש כמותם- אז אין הבדל בעצם, נכון? זה גם ממש הזכיר לי בצליל ענבים אז ביקשתי מהגרפיקאית לעצב את כל הקוסמוס הזה בפורמט של אשכול ענבים. זה היה השלב בו ייסדתי את סוד מס' 9 שאומר ש'הצלחה נבנית נדבך אחר נדבך, כאשר כל נדבך תלוי בנדבך השני', זה בנוי בעצם על סוד מס' 11 שאומר- 'תשאבו השראה מכל דבר פשוט בחיים'. למרות שענבים היום זה סיפור ממש יקר ולא פשוט בכלל. אבל זה נשמע טוב וזה בעצם הדבר היחיד שחשוב. לא?

בשלב הזה הפצצתי בפרסום, מי שאמר שפרסום זה החלק הכי יקר טועה ובגדול. גישה ממש מיושנת. כשאתה מספיק טוב אתה הופך לוויראלי וכולם כבר מתחננים לפרסם אותך בחינם. אבל מה אני מגלה? זה צעד מס' 7 בתוכנית הצעדים שלי, וצעד מס' 8 אומר לא לחשוף לעולם את סודות המקצוע. דבר ראשון כתבתי טקסט עמום בכל קבוצות הנייעס הקיימות. קטע, ידעתם ש5,000 איש שחברים בכל קבוצה הם בעצם אותם אנשים? הם פוליטיקאים, אנשי ימין אבל גם אנשי שמאל, עיתונאים בכירים, אוהדי גלידה בייגלה מלוח, משפיענים ומובילי מחאת הרפורמה- בעד או נגד, מה זה משנה? הפרט היחיד שמשנה זו העובדה שאותם אנשים חברים בכל הקבוצות. זו תופעה לחקור אותה בטור בפני עצמו. בקיצור, פרסמתי- 'דרושים אנשי תקשורת ומשפיענים מובילים לשיתוף פעולה מוביל וייחודי בתחומו'- חזק נכון? זה אחותי ניסחה לי, היא כותבת תוכן מובילה בתחומה. שניה אח"כ פרסמתי שאני לא עומדת במבול ההודעות ומקווה תוך יום יומיים לסיים להגיב לכולם ואז ישבתי וחיכיתי שמישהו ישלח לי הודעה. בסוף היו כמה שפרסמו בסטטוס שלהם על כנס הפריצה הגדולה של אשת ההצלחה הגדולה ומי שלא יהיה שם פשוט לא יצליח. אבל לעולם. לאלו שפרסמו הבטחתי פגישת מנטורינג אחד על אחד בשווי של 10,000 ₪, זה אומר שהם עדיין חייבים לי חבילת פרסום.

האחות של ההיא מהגרפיקה עיצבה שער בלונים, הבן דוד מהצד השני עשה ברטר עם האולם הכי גדול בעיר, (אני אצטרך בתמורה לשמור לו על הילדים שבועיים כשהוא ייסע לחו"ל, נס שהוא מדבר על החו"ל הזה כבר 4 שנים ושום דבר לא יוצא לפועל), החברה של השכנה עיצבה מצגת הורסת בקנבה ויצאתי לדרך עם: "13 הצעדים הסודיים של אנשים מצליחנים".

בערב החשיפה הצגתי מצגת ממוטטת, אני לא צריכה לספר לכם את התוכן שלה כי כבר כתבתי פה הכל, היו המון שואו וגלאם, הזמנתי מכונת עשן שתפזר ערפל מלא מסתורין על הבמה וביקשתי שהאולם יהיה חשוך כדי ליצור נופך דרמתי ומסתורי (בלי קשר לעובדה שהברטר כלל אולם בלבד, ללא תוספת חשמל שמייקר בהמון). דיברתי עם המון פאתוס ותנועות ידיים גדולות ועוצמתיות, כמו שלמדתי בחוג דרמה בכיתה ה', לא הפניתי גב לקהל לאורך כל הערב והעצמתי את הקהל בלי סוף. זעקתי מנהמת ליבי שהגיע הזמן שהעולם כולו ייחשף לעוצמת תהומות הנפש שלהם, שכולם יכירו אותם ואת הבשורה הגדולה שהם מפיצים. זה לא רק מטאפורית, אחת הנרשמות היא בעלת מכירת גרביים מצליחה בעפולה, כיוונתי ממש אליה באופן אישי. הבטתי לכל אחד ואחת במבט יוקד ישר לתוך השחור של העיניים וממש ראיתי בחוש איך הגבים מזדקפים, החיוכים מתרחבים והאש נדלקת בעיניים.

בסיום הערב הזמנתי את המשתתפים להפוך להיות מנטורים מצליחים. כמוני. ולרכוש את כל סודות ההצלחה בעלות מזערית של 60 אלף ₪ פלוס ליווי אישי ב-80 אלף ₪ בלבד. לשנה. מי שיש בבעלותו דירה, הפניתי לבעלי, יועץ משכנתא מומחה, למחזור משכנתא ולהסדר תנאי התשלום, ומי שאין לו- הסברתי לו למה ההשקעה שלו בעתידו והפיכתו למנטור שממלא אולמות ענק זו השקעה הרבה יותר בטוחה מנכס. מה זה נכס? זה בית, אבנים קרים ללא לב אדם. להשקיע בעצמך, בליבך, בנשמתך- זו ההשקעה המשתלמת ביותר!

מי שנרשם לקורס ביום החשיפה הגדול קיבל חשיפה בלעדית לעסק שלו בפלטפורמת הפרסום המובילה בעולם- הסטטוס שלי. מחר ייערך שיעור הפתיחה, הזמנתי מלון 5 כוכבים לכל המשתתפים, סגרתי את כל וולדורף אסטוריה, מקווה שזה יספיק. עכשיו נשאר לי לבקש מבת הדודה מצגת, מהאחות משפטים מפציצים, כי גוגל כבר נתן לי את המקסימום, ולגבש את 13 הצעדים לנסיקה, כי את 13 הצעדים להצלחה כבר לימדתי בערב החשיפה.

נ.ב. הטור נכתב בהומור ואינו מכוון לאף אחד באופן אישי או באופן כללי, אא"כ הגיתם את שיטת הצעדים להצלחה, להמראה, להתפרצות ולשאגה.

הכותבת הינה פרסומאית וכותבת תוכן.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר