חנוכה לא שמח

בניזרי במכתב מהכלא: "אוכלי שולחני אכזבו אותי"

אלפי מכתבים ופניות נשלחו לאחרונה מהציבור לאסיר הרב שלמה בניזרי. בעקבות המכתבים שיגר בניזרי מכתב תודה מיוחד לפונים: "מכתבכם אלי רגשוני עד רבות, עד כדי דמעות רבות, שהן בגדר "מים רבים לא יוכלו לכבות את האהבה". וגם: "סדר יומי לא השתנה" (בכיכר)

חנוך לס | כיכר השבת |
בניזרי (פלאש 90. עיבוד: כיכר)

לפני כמה חודשים פרסמה משפחת בניזרי קריאה לציבור, לשלוח מכתבי ברכה לשנה החדשה, וסתם מכתבי עידוד ותמיכה, לאבי המשפחה, האסיר חבר הכנסת לשעבר, הרב שלמה בניזרי, הכלוא בכלא מעשייהו.

הקריאה מסתבר, נפלה על אוזניים קשובות. אלפי מכתבים נשלחו בחודשים האחרונים לכלא מעשייהו, היישר לידיו הנרגשות של האסיר שחשש כבר, כי נשכח מלב הציבור.

בעקבות המכתבים הללו, כתב בניזרי מכתב תודה מיוחד לפונים, בימים הקורבים יקבלו אלפי שולחי המכתבים הללו את מכתב תשובתו האישי. ובמשפה פונים לציבור ומבקשים להמשיך במשלוח מכתבי העידוד (כתובת למכתבים: לכבוד הרב שלמה בניזרי, כלא מעשייהו, אגף 8 לשם, ת. ד. 13, מיקוד 72100 רמלה).

לידי 'כיכר השבת' הגיע המכתב, רגע לפני שלשולו לתיבת הדואר.

מזה זמן רב שחפצתי לכתוב אליכם, אך כבר אמר החכם מה שהלב חושק, הפנאי עושק.

ואם תשאלוני מדוע בבית האסורים אין לך זמן, אשיבכם כי סדר יומי הרוחני לא השתנה, והוא ממשיך להיות עמוס בעבודת ה', הן בשיעורי תורה רבים, והן בכתיבת ספרי בנושא זמנים בהלכה.

מכתבכם אלי רגשוני עד רבות, עד כדי דמעות רבות, שהן בגדר "מים רבים לא יוכלו לכבות את האהבה", את אהבתי לה' יתברך, את אהבתי לבני משפחתי, ואת אהבתי אליכם.

מכתבם החם אלי חזקני בעובדה הידועה לי מאז ומתמיד, שעם ישראל הוא עם של רחמנים וגומלי חסדים, וזאת אני כותב, למרות אכזבותי הקשות מאנשים שהיו מאוכלי שולחני, שהתנכרו אלי, והן מציבורים אחרים, אך רוב עם ישראל הם אנשים כמוכם, אוהבי אדם, עם נשמה יהודית טהורה, אשר הרעיפו עלי את זה קודם כניסתי למאסר, והן לאחר כניסתי למאסר, בצורה מעוררת השתהות והתרגשות עצומה.

תקוותי ותפילתי לה' יתברך, שאזכה להיות עמכם, במחיצתכם, בקרוב, כדי להמשיך להשפיע ולהרעיף את כל מה שביכולתי, למען עם ישראל (בטוח שפה אני מועיל רבות, למרות שאני מועיל רבות גם כאן).

ובעיקר, למען שמו באהבה.

נ.ב. תודה רבה מאוד!

מוקירכם ואוהבכם מאוד

שלמה בניזרי

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות