ג'ימייל מציגה: עיצוב מחודש ותכונות חדשות

שירות המייל המקוון הפופלרי בעולם מציג עיצוב מחודש הדומה יותר לאפליקציה מלאתר אינטרנט רגיל. בעיצוב המחודש משולבות גם תכונות יעילות חדשות רבות (אינטרנט)

בני סולומון | כיכר השבת |
(צילום: שאטרסטוק)

גוגל הציגה אתמול (רביעי) רשמית את העיצוב המחודש של שירות המייל הפופלרי שלה - ג'ימייל. על פי אנשי דיגיטל שבחנו את העיצוב המחודש ויכולותיו זהו השינוי הגדול והמשמעותי ביותר מזה שנים רבות, שכולל גם שורה של פיצ'רים חדשים ומעניינים - והכל גם בעברית.

על פי ynet, גוגל בחרה לעצב את השירות שלה בצורה שתראה יותר כמו אפליקציה סלולרית ופחות כמו אתר אינטרנט והוא מעוצב בצורה מינימליסטית יחסית ופשוטה לתפעול.

החידושים הבולטים

• אפשר לבצע יותר פעולות ישירות מהמסך הראשי של הדואר הנכנס – בלי צורך לפתוח את המיילים עצמם. נגיעה עם סמן העכבר מעל כותרת המייל תציג תפריט פעולות מהיר. כך, למשל, אפשר בזריזות להגדיר מייל כ"לא נקרא" או למחוק אותו, ללא צורך לפתוח את המייל או לסמן אותו. קבצים מצורפים, כמו תמונות, יופיעו אף הם כאייקונים מתחת לכותרת המייל, כך שאפשר לפתוח אותם ישירות מהמסך הראשי בלי לפתוח את המייל עצמו וכך לחסוך זמן יקר.

• כפתור "נודניק" (Snooze) למיילים. קיבלתם מייל חשוב, אך אין לכם זמן בשבילו כרגע? אפשר לקבוע שהוא יקפוץ ויתזכר אתכם שוב במועד מאוחר יותר.

• תזכורת להשיב למיילים שזנחתם או שכחתם (Nudge). תזכורת כתומה בולטת תופיע לצד מיילים כאלה, שיקראו לכם להגיב להם. בגוגל מבטיחים שיעשו זאת רק במיילים שזוהו אוטומטית כחשובים ודחופים. גוגל גם תציע לכם להסיר את עצמכם מרשימת התפוצה של מיילים שלא מעניינים אתכם.

• "תגובות אוטומטיות" לג'ימייל (לראשונה בדפדפן, קיימות כבר באפליקציה). תשובות שנוצרו אוטומטית בהתאם לתוכן המייל שנשלח אליכם ומאפשרות להשיב להם במהירות, מתאים במיוחד למי שמשתמש בג'ימייל לצרכי עבודה.

• מצב חשאי חדש. אם תשלחו מייל "חשאי", הנמען לא יוכל לשלוח אותו לאחרים, להעתיק, להוריד או להדפיס אותו. אפשר גם להגדיר זמן מסוים שבו יפוג תוקפו של המייל והוא יימחק מעצמו. לפי גוגל, הדבר יעיל לצורך שיגור אינפורמציה רגישה ופרטית (כמובן – זה לא מבטיח במאה אחוז פרטיות והגנה על מידע, שכן תמיד הצד השני יכול להעתיק את תוכן המייל בדרכים אחרות, כמו צילום המסך).

• אבטחה מוגברת. אזהרות בולטות וגדולות שיופיעו במיילים החשודים כמכילים וירוסים או הונאות.

• סרגל צד חדש ורחב, עם גישה מהירה לשירותי גוגל נוספים - לוח שנה, רשימת משימות, ו-Keep. בעזרת סרגל הצד מקווים בגוגל שיהיה נוח יותר לנהל את סדר היום והמשימות שלכם במקביל לניהול המיילים – מה שרלוונטי בעיקר למי שמשתמש בג'ימייל לצרכי עבודה ועסקים. במקביל להשקה, גוגל מציעה גם אפליקציית משימות חדשה בשם Google Tasks, שתהיה זמינה לאנדרואיד ולאייפון.

• מצב לא מקוון חדש: ניתן להמשיך לעבוד, לקרוא ולכתוב מיילים, גם כשאין חיבור לאינטרנט.

בגוגל אומרים כי העיצוב החדש יהיה זמין בהדרגה לכלל המשתמשים, אך הוא לא ייפתח אוטומטית לכולם, אלא רק למי שיבחר בו באופן אקטיבי. מי שרוצה להתנסות, צריך להיכנס ל"הגדרות" (אייקון גלגל השיניים) ולבחור ב"נסה את הג'ימייל החדש". אפשר גם לחזור למראה הקלאסי אם תתחרטו. כאמור, העיצוב עדיין לא זמין לכולם, וייתכן שזה ייקח עוד כמה שעות או ימים עד שהאפשרות תופיע גם אצלכם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר