מהעבר השני

בשבת: גם החילונים יפגינו בספרא

במקביל להיערכות העדה החרדית, גם החילונים מתכוננים לערוך הפגנה בכיכר ספרא. ואיזה שלטים הם הולכים לשאת בהפגנה?

מנחם כץ | כיכר השבת |

מסתבר שלא רק בעדה החרדית עושים הכנות להפגנת-הענק בשבת, גם החילונים נערכים. באתר האינטרנט של מארגני הפגנת החילונים, "ירושלים חופשיה", הם קוראים לפעילים להיערך לקראת ההפגנה בשבת.

"אנו מגיעים לנקודת האמת של ניר ברקת והתייחסותו לנושא שמירת החוק ושמירה על ירושלים כעיר חופשית ופלורליסטית", הם כותבים. "חשוב ביותר שכולנו נגיע בהמונינו לכיכר ספרא ביום שבת 27.6.09 בשעה 17.00 אחה"צ. כפי שהיינו בהפגנה הקודמת אנחנו נישא שלטים שעליהם יהיה כתוב למטה 'קרית יובל'. אנא, נסו להכין שלטים גדולים עם כתובות שאינן בוטות יותר מדי".

עוד נכתב באתר, "בגלל ההפגנה הצפויה ביום שבת הוחלט שביום שישי זה לא תתקיים פעילות בקריית יובל".

המסרים באתר "ירושלים חופשיה", מספקות הצצה להכנות של המפגינים החילונים ועל פעילותם נגד החרדים. כך, למשל, הם מספרים על התפתחויות במאבקים בקריית-יובל: "בעקבות מכתב ופעילות של תושבים ובעזרתו של בועז (עו"ד) הוציא בית המשפט צו סגירה לבית כנסת פיראטי נוסף שנפתח לאחרונה באנילביץ' 24. אנחנו נמשיך בפעילות זו ונרחיב אותה בעתיד הקרוב. העובדה שמפירי חוק אלה אינם נקנסים גורמת להם לפתוח מיד בית כנסת במקום אחר. אני מקווה שהעירייה תתחיל לפעול ביד קשה יותר על מנת שמשחק ה"חתול-עכבר" הזה ייפסק".

והם גם מפרגנים לעצמם, לאור הבלטת הפעילות שלהם בתקשורת: "כפי שיכולתם לראות בטלוויזיה אתמול ובעיתונות, הפעילות הממוקדת שלנו בנושא עמודי העירוב הביאה אותנו לכותרות הארציות. אנחנו נמשיך ונילחם בעמודים הלא חוקיים האלה עד שניר ברקת יורה להסיר את כולם. אגב, העמודים שנצבעו בזנגביל פינת הנטקה הוסרו לפני יומיים על ידי יד אלמונית (לא שלנו הפעם...) ואולי זו הדרך להביא להסרתם... אנחנו נצבע ומישהו אחר יסיר"...

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר