משפט החתונה: חוסיין דוואבשה הוזמן להעיד

בצעד מוזר שנועד רק לעורר רגש, זומן הסב למשפחת דוואבשה להעיד כנגד משתתפי החתונה בה נופפו בתמונת נכדו ותקעו בה סכין. עו"ד בן גביר: זימון לא קשור לתיק (בארץ)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
החתונה המדוברת (צילום: באדיבות ערוץ 10)

זימון מוזר: חוסיין דוואבשה הסבא במשפחת דוואבשה, זומן להעיד היום (שני) בתיק החתונה. הפרקליטות הוציאה לדוואבשה אישור מיוחד להגיע לדיון והמת"ק אישר את בואו, אולם טרם ברור אם הוא יבחר לעשות כן היום או במועד אחר.

כזכור כתב אישום הוגש כנגד שמונה צעירים ובהם הזמר והחתן הנאשמים בעבירות שונות ובין היתר עידוד למעשה אלימות. תיק ההוכחות החל להתנהל ובמהלכו קיבל בית המשפט את בקשת הסנגורים לגלות תיקים דומים של ערבים שנסגרו וכן הסתבר כי הקלטת המקורית של החתונה אבדה לפרקליטות.

היום כאמור יתנהל דיון נוסף בפרשת ההוכחות, והפרקליטות הזמינה את דוואבשה להעיד. עו"ד איתמר בן גביר המייצג את אחד הנאשמים אומר בתגובה, כי "המדובר בזימון חריג שנועד להשפיע על בית המשפט. הסבא דוואבשה לא היה בחתונה, לא קשור לתיק, העדות שלו לא יכולה לשפוך שום אור על הפרשה והתחושה היא ששרבוב שמו בכתב האישום נועד להשפיע על השופט ולהפעיל לחץ".

עו"ד בן גביר תוקף את הפרקליטות וטוען כי מדובר במשפט פוליטי: "כבר מזמן הבנו שהרצון של הפרקליטות בתיק הזה היא לחנך ולהיאבק בנוער הגבעות, הפרקליטות מנהלת משפט פוליטי שמקומו לא במדינה דמוקרטית".

בן גביר הוסיף, "אני גם סבור שריקוד עם תמונת ילד שנרצח ולא ברור על ידי מי נרצח, הוא ריקוד מכוער וסר טעם אך לא כל דבר לא יפה הוא פלילי. במדינה שבה ערבים ושמאלנים קיצוניים מסיתים לרצח יהודים, עושים טקסי אזכרה לשהידים ובבתי ספר במזרח ירושלים לא רק דוקרים תמונות של יהודים אלא גם מוציאים לפועל דקירות כאלה והפרקליטות אדישה, לא ראוי, לא נכון ולא הגיוני לנהל את המשפט הזה".

"בית משפט הוא לא מקום לחנך אנשים ואם כבר רוצים לחנך מן הראוי שהפרקליטות והמשטרה היו פועלים בשוויון. רק לפני שבועיים המפכל אמר שלא מעמדים לדין ערבים שרוקדים עם נשק בחתונות, לא ברור מדוע בתיק שלנו יש סעיפים של ריקוד עם נשק", ציין בן גביר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר