כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
גפני זועם

"חולדאי מתנשא ומבלבל את המוח; אני מממן אותו"

יו"ר ועדת הכספים משה גפני הגיב היום בזעם על דבריו של ראש עיריית תל-אביב רון חולדאי: "מי הוא בכלל? אני מממן אותו" • "מה שהוא מבלבל במוח שלא לומדים את תוכניות הליבה - אני למדתי בחינוך העצמאי ושם לומדים את כל המקצועות שעליהם מדובר" (חדשות, בארץ)

שרות גלובס | כיכר השבת |
משה גפני (צילום: פלאש 90)

יו"ר ועדת הכספים משה גפני הגיב היום (ב') בזעם על דבריו של ראש עיריית ת"א רון חולדאי, שקרא אתמול להתמרד נגד מימון החינוך החרדי. בתוכנית "מה בוער" בגלי צה"ל, הגיב גפני בכעס רב על דבריו של חולדאי וכינה אותו "מתנשא".

"שלא יבלבל במוח ושלא יגיד לי שהוא מממן אותי, המתנשא הזה", אמר גפני. "אני מממן אותו ולא הוא מממן אותי. אני כל הזמן שומע שהמדינה לא תממן את החינוך העצמאי. מי הוא בכלל? אני מממן אותו".

גפני הדגיש כי בחינוך העצמאי מלמדים את כל מקצועות הליבה - עברית, אנגלית ומתמטיקה וטען לעליונות החינוך העצמאי על פני החינוך הממלכתי.

"מה שהוא מבלבל במוח שלא לומדים את תוכניות הליבה - אני למדתי בחינוך העצמאי ושם לומדים את כל המקצועות שעליהם מדובר", אמר גפני בזעם. עם זאת, ח"כ יוחנן קלסנר (קדימה) טען כי גפני שיקר מאחר ואין פיקוח על מערכת החינוך העצמאי של החרדים וכי לא נלמדים שם מקצועות הליבה. לדבריו, "ישנם כ-220 אלף תלמידים בחינוך העצמאי ורק 7 מפקחים של משרד החינוך. אנחנו מגדלים כאן דור של בורים ועמי הארץ".

כאשר נשאל מדוע לא מלמדים בחינוף העצמאי את תורת האבולוציה של דארווין, למשל, ענה גפני: "אנחנו נלמד איך באמת העולם נברא: 'בראשית ברא אלוקים את השמיים ואת הארץ'. מה חולדאי חושב? שאת השטויות שהוא מלמד את הילדים שלו אני אלמד את הילדים שלי?".

גפני אמר כי מחקרים בינלאומיים הוכיחו כי "החינוך החרדי יותר טובים מהחינוך הממלכתי" הוא הוסיף, כי "אני מתרגז כשאני שומע: 'אנחנו לא צריכים לממן אותם'. אני מממן אותו! אני החרדי מממן את חולדאי החילוני!".

גפני סירב לדבר בעניין הפטור משירות הצבאי ממנו נהנים החרדים, אך אמר: "יש פה ויכוח שהוא תרבותי. הדיון צריך להיות על הליבה, על החינוך. יש גם את השקר שאומר שהחרדים לא רוצים ללכת לעבוד. המדינה לא רוצה שהם יעבדו".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר