התרברבות?

יועצו של זלנסקי: "לא ניתן לפוטין להתקדם"

יועץ לנשיא אוקראינה: "הם פוגעים בתוך מבנים שבהם יש אנשים, יש אנשים שנפצעו שם, יש אנשים שנהרגו, יש לכודים בתוך ההריסות. נראה שזה כבר הגיע לטירוף פרטי" (חדשות)

(צילום: משרד ההגנה של אוקראינה)

יועצו הבכיר של נשיא אוקראינה זלנסקי, ולדיסלב רויטברג, תיאר הערב (שלישי) בראיון ליונית לוי במהדורה המרכזית של חדשות 12 את התחושות במדינה אליה פלשה רוסיה.

"היו ימים קשים", תיאר רויטברג, "בדקות האחרונות הייתה פגיעה בתוך באבי יאר, אני בתור יהודי וגם הנשיא יהודי אומרים 'לא עוד' , 80 שנה עברו - ויש פגיעה ישירה בתוך באבי יאר. הם ריסקו שם הכול עם טיל שנכנס לתוך האנדרטה. זה נשמע לי לא הגיוני. לא הגיוני שהם פוגעים במרכז חרקוב, בכיכר הכי גדולה באירופה, בכיכר הכי גדולה באוקראינה".

רויטברג תיאר את העוצמה של ההפגזות הרוסיות: "הם פוגעים בתוך מבנים שבהם יש אנשים, יש אנשים שנפצעו שם, יש אנשים שנהרגו, יש לכודים בתוך ההריסות. נראה לנו לכל הצוות שזה כבר הגיע לטירוף פרטי. אנחנו אנשים מאוד חזקים ואנחנו אנשים מאוד נחושים, אנחנו לא ניתן לו להתקדם קדימה, אנחנו לא נלך צעד אחד אחורה".

"כולם מוכנים לכל תרחיש, לכל התקדמות של הצבא", הדגיש רויטברג, "אנחנו רואים בתיעודים שהאזרחים הודפים כבר את הצבא שלהם, אנחנו רואים את האבדות שלהם שכבר היום עלו מעל 5,000. זו מלחמה של ממש".

על העמדה של ישראל במלחמה: "אנחנו מודים לכל מדינה בעולם ששולחת כל סיוע. התמיכה מהעולם היא סיוע נפשי שעוזר לנו בתור מדינה ואזרחים להרגיש שאנחנו לא לבד. הדמוקרטיות בעולם מראים תוצאות על כל פשעי המלחמה שנעשים פה בשטח אוקראינה עם העם שלנו. רואים את הפרצוף האמיתי של ולדימיר פוטין והצוות שלו שקוראים לזה מבצע ולא מלחמה, יש הרוגים בקרב האזרחים, יש המון המון נפגעים במבנים רבי קומות, יש המון לכודים במבנים שקרסו. הם פוגעים בגני ילדים ובבתי יתומים".

יועצו של זלנסקי נשמע אופטימי: "אנחנו ננצח את כולם, כי אנחנו נחושים, אנחנו מאמינים שנצליח להגן. זו מדינה שלא לוחמת עם אף אחד בעולם, זו המדינה הכי דמוקרטית שיש. אנחנו רוצים שכל סנטימטר יישאר בשלמותו, שאף אחד לא ייכנס לפה ויכתיב לנו חוקים כאלה ואחרים. רוצים להיות ריבונים, נילחם על הריבונות שלנו עד הסוף".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר