חשודים בזיוף ומצג שוא

4 חשודים ניסו למשוך כספי פנסיה עבור עובדי עיריית ירושלים במרמה ונעצרו

ארבעה חשדים נעצרו בחשד שזייפו מסמכים בניסיון להוציא כספי פנסיה שלא כדין, עבור עובדים בעיריית ירושלים. על פי החשד, זייפו החשודים פיטורין כדי להשיג כספי פנסיה (בארץ)

מישאל לוי | כיכר השבת |
ארכיון (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90)

לאחר חקירה של המשטרה ורשות המיסים, הבוקר (ראשון) נעצרו ארבעה חשודים בזיוף מסמכים בניסיון להשיג כספי פנסיה שלא כדין.

במשטרה אומרים כי ראשיתה של החקירה החלה בשנה שעברה, לאחר שהתקבלה במשטרת מחוז ירושלים תלונה מעיריית ירושלים, שעניינה אינדיקציות שעלו אודות עובדים הנוגעים למשיכת כספי הפנסיה שלהם במרמה ובמועד שאינו זכאים להם, בעודם עובדים בעירייה בפועל.

זאת בניגוד לחוק משיכת כספי פנסיה של עובד מותרת רק בהגעה לגיל פרישה או בתנאים הקבועים בחוק כמו למשל בעת סיום העסקה.

מדוברות המשטרה נמסר: "בעקבות התלונה, נפתחה חקירה סמויה ביחידת ההונאה של ימ"ר ירושלים יחד עם פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום. במהלך החודשים האחרונים נגבו עדויות רבות ונאספו ראיות מגוונות, במטרה לחשוף ולהתחקות אחר השיטה והחשודים בביצוע מעשי המרמה והזיוף."

"מהחקירה במשטרה וברשות המסים עד כה, עולה כי עפ"י החשד החשודים שנעצרו, תיווכו, זייפו ואף גבו עמלות בגין ניפוק מסמכים מזויפים אודות פיטורים לצורך משיכת כספי הפנסיה של עשרות עובדי הרשות המקומית בעודם מועסקים בפועל, זאת באמצעות הגשתם לחברות הביטוח הפנסיוני וקבלת הכסף במרמה ותוך מצג שווא כאילו פוטרו מעבודתם."

עוד נכתב כי "בנוסף, חוקרי ההונאה של ימ"ר ירושלים חשפו כי שניים מהחשודים המרכזיים שנעצרו (אחים, שאחד מהם עבד בעצמו בעבר בעירייה) חשודים בביצוע העבירות במהלך השנתיים האחרונות בעשרות מקרים שונים. מהחקירה עולה כי בין המסמכים שזויפו לצורך משיכת הכספים שלא כדין: מסמכים של הרשות המקומית אודות הפסקת עבודה, טפסי 106, טפסים של רשות המסים וצווי הפטר של בימ"ש. כל זאת ע"מ שעובדים ימשכו כספי פנסיה שלהם במועד שהם אינם זכאים לו, תוך התחמקות מתשלום מיסים ובניגוד לחוק."

"הבוקר עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, בלשי היחידה המרכזית במחוז ירושלים עצרו את ארבעת החשודים המרכזיים במעשי ההונאה (שלושה תושבי ירושלים ואחד תושב מרכז הארץ). החשודים נעצרו לחקירה במשטרה בחשד לקשירת קשר להונאות, מרמה בנסיבות מחמירות, זיוף מסמכים, שימוש במסמכים מזויפים ועבירות מס"

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות