תחקיר ראשוני

הפיגוע בבית הערבה: ירה לעבר רכבים, פגע באחד ונמלט

מתחקור ראשוני של הפיגוע הקשה בבית הערבה עולה כי המחבל פתח בירי בצומת לעבר כמה כלי רכב - כשהצליח לפגוע בנוסע אחד שנפצע אנוש. בהמשך נמלט (בארץ)

חיים גולדברג | כיכר השבת |
אחד מכלי הרכב שניזוקו (צילום: 27א)

מתחקור ראשוני של הפיגוע הקשה בצומת בית הערבה עולה כי המחבל ניסה לירות לעבר כמה כלי רכב, אך הצליח לפגוע בנהג אחד, שמצבו מוגדר קשה מאוד.

זמן קצר לאחר הפיגוע המחבל ככל הנראה הצית את רכבו ומייד לאחר מכן נמלט רגלית, כשככל הנראה נעזר בסייען, כך עולה מדבריו של גורם ביטחוני.

במקביל, מערכת הביטחון מנהלת מצוד אחרי שני מחבלים בשני מוקדים שונים. אלא שהפיגוע היום (שני) מטריד יותר את מערכת הבטחון.

הסיבה שהפיגוע הערב מטריד יותר את מערכת הביטחון היא המיקום, והחשש שגל הטרור מתרחב לבקעה ויוצא מתוך גבולות השומרון.

האירוע התרחש סמוך לשעה 17:30 אז הוזעקו כוחות החירום וההצלה לצומת בית הערבה, בכביש 90, בשל דיווח על אירוע ירי. הכוחות איתרו צעיר בן 25 כשהוא במצב אנוש ומפנים לבי"ח הדסה הר הצופים את הפצוע תוך כדי פעולות החייאה.

עוזי סלוק פרמדיק מתנדב באיחוד הצלה ואילון לובינר חובש באיחוד הצלה דיווחו ברשת הקשר של איחוד הצלה: "מדובר בצעיר שנמצא מוטל ברכבו כשהוא פצוע באורח אנוש - ביצענו בו פעולות החייאה בזירה. לאחר מכן הוא פונה כעת תוך כדי החייאה למרכז הרפואי הדסה הר הצופים".

חובש בכיר במד"א חזי לרזה סיפר: "חלפתי סמוך מאוד למקום עם הרכב הפרטי שלי כשקיבלתי קריאה על פיגוע ירי. הגעתי מיד למקום והבחנתי ברכב שעומד בנתיב הנגדי כשנהג הרכב מחוסר הכרה. הזעקתי כוחות והתחלתי להעניק לו טיפול רפואי מציל חיים. צוות ניידת טיפול נמרץ שלנו שהגיע מהר למקום המשיכו בטיפול רפואי מציל חיים מתקדם ומפנים אותו תוך כדי פעולות החייאה לבית חולים כשמצבו קריטי".

פראמדיקית מד"א עדן כהן שטיפלה בפצוע סיפרה: "כשהגענו הפצוע היה מחוץ לרכב מחוסר הכרה עם פצעי ירי בפלג גופו העליון וצוותי מד"א ביצעו בו פעולות החייאה. העברנו אותו מיד לניידת טיפול נמרץ, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים מתקדם ונלחמנו על חייו במשך כל הדרך לבית החולים תוך כדי ביצוע פעולות החייאה".

דובר צה"ל מסר כי "התקבל דיווח על אירוע ירי בצומת בית הערבה שבמרחב חטיבת הבקעה והעמקים, פרטים נוספים בהמשך".

  • בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא''ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר