בהמשך להודעת המדינה

תנובה הודיעה היום ללקוחותיה על עדכון מחירון מוצרי החלב

בהמשך להודעת המדינה על העלאת מחירי מוצרי החלב המפוקחים בכ-8.28% תנובה הודיעה היום ללקוחותיה על עדכון מחירון מוצרי החלב (צרכנות)

אסף מגידו | מקודם |
בין מוצרי החלב הלא מפוקחים שמחירם הקמעונאי יעלה: יוגורטים, מעדנים, חמאה, קוטג', גבינה צהובה על המדף גבינות מלוחות ועוד. (צילום:שאטרסטוק)

חברת תנובה הודיעה היום (ג') ללקוחותיה בשוק הקמעונאי והמוסדי, על עדכון מחירון מוצרי החלב. מחיר מוצרי החלב המפוקחים יעלה בשיעור של כ-8.28%, בהמשך לצו הפיקוח על המחירים שפרסמה המדינה ב-30.4.2023.

בנוסף יעודכן מחיר מוצרי החלב הלא מפוקחים של תנובה בשיעור ממוצע של כ-4.65%, וזאת לאור הגידול המשמעותי בתשומות ובראשן מחיר החלב הגולמי.

המחירון הקמעונאי המעודכן של המוצרים המפוקחים יכנס לתוקף ביום רביעי, 4.5.2023. המחירון הקמעונאי המעודכן של המוצרים הלא מפוקחים יכנס לתוקף ביום ראשון 7.5.2023. כל המחירים לצרכן נקבעים על ידי הקמעונאים על פי שיקול דעתם, וללא התערבות תנובה.

בין מוצרי החלב הלא מפוקחים שמחירם הקמעונאי יעלה: יוגורטים, מעדנים, חמאה, קוטג', גבינה צהובה על המדף גבינות מלוחות ועוד.

לאור העליה החדה במחיר החלב הגולמי ומדדים נוספים, פרסמה ב 24/4 המפקחת על המחירים הודעה על עליית מחירי מוצרי החלב המפוקחים בשיעור של 16%. ב-30 באפריל 2023 נחתם צו חדש שעדכן את מחירי מוצרי החלב המפוקחים בשיעור של כ-8.28% בלבד.

החלב הגולמי, מהווה רכיב מרכזי בעלות יצור מוצרי החלב (מעל 50% מעלות הייצור), ועומד נכון לרבעון השני של השנה על כ-2.43 שקלים לליטר. בשנתיים וחצי האחרונות עלה מחירו של החלב הגולמי בכ-50 אגורות, שמשמעותן תוספת של כ-450 מיליון שקל לעלויות הישירות של תנובה, זאת בנוסף לעליה במחירם של תשומות רבות נוספות בארץ ובעולם: חשמל, דלק, מים, ארנונה, חומרי אריזה ועוד.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר