אופטימיות זהירה

היוזמה חדשה לשחרור חטופים נוספים • אלו התנאים של החמאס

מתווה חדש לשחרור חטופים הוצג בפני קבינט המלחמה לאחר שקטאר העבירה מסר לישראל לפיו חמאס "מוכן עקרונית" לחדש את המו"מ | נתניהו אישר בסוף השבוע כי מתקיימים מגעים בנושא (חדשות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
צעירים צועדים בירושלים למען החטופים (צילום: Photo by Chaim Goldberg/Flash90)

מו"מ חשאי לשחרור חטופים נמשך כל הזמן בתיווך קטאר בכל ימי המלחמה, ובימים האחרונים הועבר מסר לישראל לפיו חמאס "מסכים עקרונית" לחזור לשולחן המו"מ כדי לקבל הפוגה של כמה שבועות במלחמה ותנאים נוספים תמורת שחרור של כ 40 חטופים ישראלים.

לפי הדיווחים המסר שהועבר בערוץ התיווך הקטארי שונה מהדרישה שבכירי חמאס השמיעו בפומבי בשבועות האחרונים ולפיה על ישראל להפסיק את המלחמה בעזה ולהסיג את כוחותיה מהרצועה כתנאי לחידוש המו"מ. בקבינט המלחמה מתייחסים בזהירות רבה למסר הקטארי.

על פי דיווח בחדשות 12, השלב הראשון של המתווה, שהוצג לשרים, כולל שחרור הומניטרי של 50-40 חטופים ישראלים. בתמורה, ישראל תצטרך להסכים להפסקת אש מוחלטת של חודש, וככל הנראה גם לשחרור אסירים ביטחוניים מהכלא.

גורמים ביטחוניים הדגישו, כי עם זאת, ישראל מצידה נחושה להשלים את המהלך שהתחילה ולמוטט את חמאס - צבאית ומדינית.

גורם מדיני אמר: "מתנהלות שיחות בנוגע לעסקה עתידית. לא הייתי אומר שישראל קרובה לעסקה, אבל היא רחוקה טיפה פחות".

התחושה כי למרות המשא ומתן, מדובר רק בתחילת המגעים, עדיין אין הצעה פורצת דרך – אבל עצם השיח הוא משמעותי. זו תהיה ישיבה ראשונה מתוך סדרת דיונים בנושא.

בסוף השבוע שעבר, ראש הממשלה נפגש עם משפחות החטופים ואמר כי קיימת התקדמות מסויימת במגעים אך היא כמו 'משיכת חבל',

בנוסף, נתניהו ביקש מבני המשפחות להמשיך להתראיין לתקשורת הזרה. עוד הדגיש כי נעשים מאמצים להימנע ממצב שבו מעמידים את החטופים בסכנה מבחינה צבאית במהלך התקיפות ברצועה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר