'פרשת 2000'

מו"ל 'ידיעות' נחקר שוב; העורך מוסר עדות

בכירי העיתון ידיעות אחרונות נוכחים כעת בתחנות המשטרה, לשם זומנו בהקשר לפרשה המדוברת בה נפגשו ארנון מוזס, המו"ל, עם ראש הממשלה בנימין נתניהו (ברנז'ה, עיתונות)

אלי רוטמן | כיכר השבת |
רון ירון, העורך, מגיע לתחנת המשטרה (צילום: מוטי קמחי, ynet)

מו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון (נוני) מוזס הגיע הבוקר (שני) לחקירה נוספת במשרדי יחידת להב 433 בלוד, כדי לענות על שאלות בנוגע לשיחות שקיים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. אתמול כזכור הוא נחקר במשך כשמונה שעות. כמו כן, גם רון ירון, עורך העיתון, הגיע הבוקר למשטרה לשם מסירת עדות.

הפרשה המדוברת בה מככב המו"ל המשפיע, היא 'פרשת 2000', ואמש פורסמו בחדשות 2 תמלילים נוספים מהפגישות הנחקרות בינו לבין נתניהו, שהוקלטו:

מוזס: "ביבי, יש בחירות בעוד שלושה וחצי חודשים. יהיו מיליון אלמנטים עליך. ניהלנו את זה ב-2009, אתה שכחת אולי".

נתניהו: "לא שכחתי בכלל".

מוזס: "זה נוהל אינטלגנטי, טוב והיינו לכאורה באותו מצב. כבר היינו בסרט הזה, עשינו את זה. זאת מערכת בחירות רביעית שלנו, לא שלישית, רביעית, 96', 99', 2009 ועכשיו".

מוזס: "בהנחה שאנחנו מסכמים את הדברים, אתה חייב לשחרר מישהו שידבר עם רון (רון ירון - עורך 'ידיעות אחרונות'), את מי שאתה רוצה. אתה חודשים לא נותן את זה".

נתניהו: "ניר חפץ יוכל לדבר איתו?".

מוזס: "לא. ניר רצה לעשות שני דברים, הוא רצה לעבוד אצלך ולהיות עורך ידיעות. אז אני לא רוצה. ניר מדבר איתו בשוטף אבל הוא לא יסמוך על ניר. העניין הוא שבעשר וחצי בלילה אני לשמחתי הולך לישון. בשוטף יש דברים. הדגשים החשובים שלך. הוא צריך להיות בקשר עם שני אנשים".

נתניהו: "זה לא עשר בלילה".

מוזס: "הוא צריך לדבר עם שני אנשים. עם רון (רון ירון - עורך 'ידיעות אחרונות') ועם ערן (ערן טיפנברון - עורך ynet לשעבר)".

נתניהו: "עם ערן ניר לא יכול לדבר? עדיף לא?".

מוזס: "יש משקעים. יש עבר. ניר היה עורך שבעה ימים ורצה להיות עורך ידיעות. הוא מעורבב. ynet זה פחות בעיה. זה במשך היום. זה יותר קל. אם יש דברים דחופים אתה יכול לדבר איתי במשך היום. במהלך היום שיהיה קשר עם רון. תראה ביבי, אנחנו צריכים לעשות הכל מהר, כי אני צריך להזיז את הספינה. אני אומר לרון ביום ראשון".

נתניהו: "אבל תסובב את הספינה".

מוזס: "אני אומר לרון ביום ראשון שידברו איתו, זו ההתחלה. היו כמה דברים קטנים, אחד או שניים, שהוא ביקש וזה קרה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר