ישראל במלחמהישראל במלחמה

לא לבעלי לב חלש: "הארץ" בשיפלותו

"משפחה של פאשיסטים ג´יהאדיסטים ושאף אחד לא יגיד לי שהוא נהרג בשבילי" - מילים מבחילות אלו כותב סגן עורך מוסף "הארץ" (בכיכר)

ישראל אהרון | כיכר השבת |
הלוויתו של אלירז הי"ד (צילום: פלאש 90)

כשהם יורדים: נדמה, כי שום-דבר כבר לא יכול להפתיע אותנו בכל מה שקשור לעיתון השמאל "הארץ", אחרי שהפרשה המזעזעת הותרה לפרסום.

אבל כשהם יורדים, מסתבר, הם יורדים נמוך-נמוך.

אתר "רוטר" פרסם התכתבות מדהימה של מספר כתבים מעיתון "הארץ" ברשת החברתית "פייסבוק" שדנו אודות משפחתו של רס"ן אלירז פרץ הי"ד שנהרג בשבוע שעבר.

העיתונאי קלמן ליבסקינד פרסם באתר 'מעריב' חלק מההתכתבות על משפחתו של רס"ן פרץ, וכך הוא קודם בהקדמה:

"חשבתם שיש קונצנזוס בנושא? חכו עד שתקראו את מה שיש לאורי תובל, סגן עורך מוסף הארץ, להגיד. בתחילה העליתי את ההתכתבות כולה כאן. אחרי כרבע שעה טילפן אלי תובל. לא איכפת לי שתשאיר את מה שאני כתבתי, אמר, אבל אני מבקש שתסיר את הציטוטים של שאר המשוחחים איתי. הסרתי. לפניכם כאן אוסף הציטוטים של תובל. זה מספיק בהחלט. חשבתי קודם לכן להוסיף עוד כמה מילים להקדמה אבל נדמה לי שעדיף שהדברים ידברו בעד (או נגד) עצמם. רשות הדיבור לאורי תובל, סגן עורך מוסף הארץ:

"לא רוצה לחיות במדינה של אלירז פרץ ולא של אמא שלו. ותנחומים למשפחה".

"משפחה של פאשיסטים ג'יהאדיסטים ושאף אחד לא יגיד לי שהוא נהרג בשבילי. לא יכול לשמוע את המנטרה עם ישראל-ארץ ישראל-צבא הגנה לישראל-ילדים לישראל-קידוש השם. אמא שלו אמרה 'אני יודעת שאלוהים אוהב את סיירת אגוז של גולני'. ואני לא רוצה צבא שאלוהים אוהב אותו. בשביל זה אני יכול לעבור לאיראן".

"מה שמחזיק את האמא הזאת חיה שלח ושולח יותר מדי אנשים אל מותם. והשימוש החד כיווני באבל מאד לא מוצא חן בעיני. היא קיבלה עשר דקות של שידור חי בשלושה ערוצים כדי לגולל את תפיסת העולם הלאומנית שלה אבל אסור להגיד כלום בתגובה? הסבל של המשפחה אמיתי. אבל הצדיקים הלאומניים שמאפשרים לה להתמודד איתו מתדלקים הרבה אנשים חיים ושולחים הרבה חיילים לההרג, בהם בנה השני. אני דווקא חושב שטוב למות בעד הארץ, השאלה איזה ארץ ואיזה תפיסת עולם. הקצין שנהרג בנה בית במאחז לא חוקי. זה הגיוני? הדתיים לאומיים הפכו את צה"ל לכלי שרת למטרות הפוליטיות שלהם, שמסכנות את כולנו ולכן הם גם נהרגים יותר. וכשהם נהרגים הם מדברים, וכשהם מדברים, מותר לחשוב ולענות".

והערת אגב, בשולי הדברים: הכתבה נגד צה"ל שכללה את המסמכים הגנובים והמסווגים שנגנבו על-ידי ענת קם - פורסמה במוסף "הארץ".

עכשיו, אחרי שקראתם מה חושב סגן המוסף, אתם בטח מבינים הכל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר