´השבוע באלעד´ – מיום חמישי הקרוב

השבועון החדש, ´השבוע באלעד´, הראשון בסדרה חדשה מבית ´קו עיתונות דתית´, עליו דיווחנו כאן לראשונה לפני כמה שבועות, יוצא לאור החל מיום חמישי השבוע ● היריבים בעיתונות האלעדית המקומית כבר השלימו ביניהם, מצחצחים יחד חרבות

חנוך לס | כיכר השבת |

רשת 'קו עיתונות דתית' מתפתחת. כפי שדיווחנו לפני כמה שבועות, ייצאו לאור כבר בתקופה הקרובה כמה עיתונים חדשים של הרשת, בשלב הנוכחי מדובר על אלעד, אשדוד ומודיעין עילית.

הראשון מבין העיתונים הללו שיוצא אל הפועל, הינו המקומון האלעדי החדש, שיקרא מעתה 'השבוע באלעד', שם הזהה לשמם של עיתוני הרשת בירושלים ובפתח תקווה.

המקומון האלעדי שיוצא לאור כבר השבוע, ויחולק בתיבות הדואר באלעד מדי יום חמישי, אינו נכנס לחלל ריק, בעיר אלעד כבר קיימים שני מקומונים חזקים ובעלי דעה, שאינם מתכוונים לוותר בקלות למתחרה החדש.

גורמים באלעד מאשימים, כי מי שעומדים מאחורי הקמתו של המקומון החדש, הינם לא פחות מעובד בכיר בעירייה, שיחד עם רעהו, חבר מועצה בכיר, רקחו את הקמתו של העיתון החדש, כשהמטרה האמיתית הינה שליטה בשוק העיתונות המקומי.

הסיבה לכך, הינה הביקורת הקשה של העיתונות המקומית התוקפת ללא כפפות את התנהגות העירייה ובכיריה, כולל גם בשבועות האחרונים, כשהביאו לידיעת התושבים באופן מלא, את שלל הפרשיות החמורות שהתרחשו בתקופה האחרונה בין כתלי העירייה.

באופן רשמי אמנם, מגיבים שני המו"לים של העיתונות המקומית, כי הם מקדמים בברכה את המתחרה החדש, ובלבד שהתחרות תהיה הוגנת. שלא לציטוט, כבר הבטיח אחד מהם לפני כמה שבועות באזני כותב השורות, כי "שום תועלת תקשורתית לא תצמח לאלו שיזמו את הוצאת העיתון החדש, מתוך רצון 'ללמד לקח' את העיתונים הוותיקים, נהפוך הוא..." ואידך זיל גמור.

"מנכ"ל העיריה יגאל גואטה מקדיח תבשיל, שראש-העיר יצחק עידן יצטרך לאכול אותו, ללקות בגינו ולשלם עליו את המחיר המלא", אמר לנו מקורב למו"ל 'חדשות אלעד' שמוליק ליאני, שלדברי אותו מקורב "נוהג איפוק גדול - שלא כהרגלו", ואף סירב בתחילה להתייחס לעניין. "התרעתי על כך, צר לי שדברי לא נשמעו" צוטט ליאני.

מה שמעניין יותר את אנשי אלעד, הינו שיתוף הפעולה המסתמן בין היריבים הותיקים אלון טיברגר מו"ל 'קוראים אלעד' ושמוליק ליאני מו"ל 'חדשות אלעד'. אלו שוחחו השבוע לראשונה אחרי נתק של מספר שנים, במה שנראה כתחילתו של שיתוף פעולה, לקראת 'קבלת הפנים' לעיתון החדש.

את העיתון החדש יערוך עורך הרשת אבי רוזן, שלא במקרה הינו תושב אלעד, כשלצידו עורך המשנה ועורך מגזין ה'ביזנס' ינון פלח. עובד בכיר נוסף של הרשת המתגורר באלעד, ששמו הוזכר בהקשר לעיתון החדש, הינו הפרשן הפוליטי אבי בלום. זה מצידו כבר הודיע בעבר, כי הוא מסרב להתעסק בשום צורה שהיא בחדשות המקומיות של הרשת.

אנשי 'קו עיתונות דתית' למותר לציין, מכחישים מכל וכל את הקשר המדובר בין הוצאת העיתון לבין גורמים כלשהם בעיר אלעד. כראיה לדבריהם הם מציגים, את השבועונים הנוספים שבדרך, "זהו רק עיתון אחד מני רבים", אומרים שם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר