חדשות עם קנייטש

סוער במונרו: הערב תתקיים החתונה; בצהריים התקיימו ההפגנות • מעייריב

המבחן של תלמידי הישיבה של שיח סוד אצל גדולי ישראל, הנתונים מהעיר אלעד שהקפיצו את המועמדים השונים, הביקור של ראש הישיבה במיאמי, סעודת יתרו עם ראש הישיבה והדיין והכינוס הדרמטי בצאנז (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

סוער במונרו

היהדות החרדית באמריקה סוערת בשל חתונה הצפויה להתקיים הלילה של אדם שעוד לא נתן גט לאשתו - אך קיבל היתר מ-100 רבנים לשאת אשה על אשתו בשל סרבנותה של אשתו הראשונה לקבל גט. העניינים התחילו להסתבך כאשר האשה טענה כי דווקא הבעל הוא הסרבן... חלק מ-100 הרבנים ובתי הדין שאישרו את החתונה - חזרו מהם מהסכמתם אולם החתונה לא בוטלה. הפגנות סוערות התקיימו בקרית יואל של סאטמר במונרו. צפו.

הבכי של ר' מיכל זילבר

גדולי ישראל קיבלו במעונם את תלמידי ישיבת 'אוצר התורה' מבית שיח סוד, למבחן על פרק "אין עומדין". ר' מיכל זילבר פרץ בבכי כשראה את הבקיאות העצומה שגילו התלמידים המיוחדים. גם חבר המועצת ראש הישיבה הגאון רבי דוד כהן התפעם מידיעותיהם של הבחורים שנבחנו עוד קודם אצל הרה"צ הגאון רבי יוסף רבינוביץ' - בנו של האדמו"ר מביאלה וראש ישיבת ביאלה.

מי מנצח באלעד?

אחרי בכתב כיכר השבת חנני ברייטקופף חשף את הנתונים החרדיים מבית שמש - הוא עושה זאת שוב - הפעם בעיר אלעד. אולם, מתגובות שני המטות המפולגים בעיר עולה כי 1,300 מצביעי הפלג עשויים להכריע את זהות ראש העיר.

ר' יצחק במיאמי

ראש ישיבת מיר הגאון רבי יצחק אזרחי - הגיע בגילו המופלג למסע חיזוק של הקהילה היהודית הדתית והחרדית במיאמי. ראש הישיבה התקבל בחמימות וכבוד רב על ידי התושבים וביקר במוסדות התורה כשהוא מלווה עם הרב המקומי הגאון רב חיים פרנקל.

סעודת יתרו

בישיבת 'כסא רחמים' בבני ברק קיימו כמידי שנה את המנהג המפורסם של יהדות תוניס וג'רבא לערוך 'סעודת יתרו'. השנה הגיע למעמד ולסעודה הגאון הצדיק חכם נסים בן שמעון שלו ידידות עמוקה וארוכת שנים עם ראש הישיבה הגאון רבי מאיר מאזוז.

כינוס צאנז בנתניה

התרגשות עצומה בחסידות הגדולה והמעטירה צאנז בנתניה לרגל כינוס החיזוק החריג והנדיר אליו הוזמנו אלפי החסידים מכל רחבי הארץ. לאור קריאת האדמו"ר, הוקם צוות היגוי שהפיק ומנהל את הכנס ההיסטורי לציון שבעים שנים של פעילות חסידות צאנז בארץ.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר