ישראל במלחמהישראל במלחמה

גדולי האדמו"רים סופדים למרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל

פטירתו של מרן פוסק הדור הגר"ע יוסף זצ"ל, הותירה באבל כבד גם את גדולי האדמו"רים, שעמדו בקשר עם מרן זצ"ל • כך ספדו לו האדמו"רים מבעלזא, ויז'ניץ וצאנז (דיין האמת)

ישראל כהן | כיכר השבת |
כ"ק האדמו"ר מצאנז בבית העלמין, אמש (צילום: פלאש 90)

פטירתו של מרן פוסק הדור הגר"ע יוסף זצ"ל, הותירה באבל כבד לא רק את מאות אלפי תלמידיו, אלא גם את גדולי האדמו"רים, שעמדו בקשר עם מרן זצ"ל.

מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן, ספד למרן בפני מקורביו, בעודו שוהה ברכבו במהלך מסע הלוויה, הגאון רבי שמואל אויערבך ספד לו במהלך מסע הלוויה, אך גם האדמו"רים מתבטאים בזכותו של הגר"ע זצ"ל.

במהלך ההלוויה התבטא כ"ק האדמו"ר מבעלזא למקורביו על הכבוד הרב שכל עם ישראל הגיע לחלוק למרן הגר"ע יוסף זצ"ל ואמר כי אותם האלפים הצועדים אחר מיטתו, הם אותם אלו שבמסירות נפש ובשיעוריו התורניים זכה להחזיר בתשובה ולקרב לאביהם שבשמיים במשך כל שנות חייו".

הרבי מבעזלא הדגיש כי מעבר לגדלותו העצומה של מרן הגר"ע בתורה ובהלכה זכה גם לעסוק בקירוב רחוקים. "אני זוכר", חשף הרבי מבעלזא כי "עוד בשנים עברו, הטריח את עצמו במסירות נפש מדן ועד באר שבע, הכל בשביל להשיב לבבות עם ישראל לאביהם. את כל כוחו השקיע בעניינים הללו מה שמסביר את האהדה והערצה לה הוא זוכה בכל שדרות הציבור".

כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ הגיע למסע הלוויה ממקום שהותו בצפת והתבטא במהלך הנסיעה כי עם ישראל איבד את אחד המנהיגים הרוחניים הגדולים בכל השנים האחרונות.

"זו אבדה גדולה ליהדות המזרח, אדם גדול שהיה כולו שקוע בתורה ומאידך עסק בקירוב יהודים והחזרה בתשובה כשהמונים שבו למסורת רק בזכות שיעוריו הידועים. חבל על דאבדין. יהיה קשה עד מאוד למלא את החסר הזה, הוא היה מיחידי סגולה שבדור", התבטא הרבי בכאב.

כ"ק האדמו"ר מצאנז עמד בכל מהלך הלוויה מול ישיבת "פורת יוסף" בשכונת גאולה, אולם סרב להגיע לבמה על-מנת להספיד וזאת בשל סכנת הנפשות והצפיפות האיומה ששררו בכל האזור.

הרבי התבטא על הציבור הענק שהגיע לחלוק כבוד אחרון לתורה ואמר כי זו ממש כעין אשכבתיה דרבי, והזכיר שכתוב בגמרא כי כשרבי יהודה הנשיא נסתלק הגיעו המונים מכל עם ישראל להשתתף בלוויתו.

הרבי המשיך גם לבית העלמין בסנהדריה שם שהה במהלך הקבורה. בשובו הבית,ה שוחח הרבי עם מקורביו על גדלותו התורנית העצומה של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל ועל הקשר העמוק שהיה לרב עובדיה עוד עם אביו כ"ק מרן בעל ה"שפע חיים מצאנז זצ"ל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר