ישראל במלחמהישראל במלחמה

מעטפות המתנה של הרב אלעזר מרדכי גלבשטיין ז"ל

הרב אלעזר מרדכי גלבשטיין ז"ל, מנכ"ל חברה קדישא "פרושים", הותיר מעטפות לעובדיו ובתוך כל אחת מהן 180 ש"ח. "אני רוצה להכיר לכם תודה", כתב להם (חרדים, דיין האמת)

צביקה גרוניך | כיכר השבת |
הרב אליעזר מרדכי גלבשטיין (צילום: באדיבות COL)

יממה אחרי פטירתו של הרב אלעזר מרדכי גלבשטיין ז"ל, מנכ"ל חברה קדישא "פרושים", ומי ששימש שנים רבות כחבר מועצת עיריית ירושלים מטעם סיעת "יהדות התורה", נחשפים סיפורים אודותיו. חברו מספר כי טרם פטירתו השאיר הוא כסף עבור המתעסקים בקבורתו.

גבריאל שיינין, עמיתו לעבודה, סיפר בשיחה עם ל"כיכר השבת": "לפני הלווייתו הוא השאיר מעטפות ובהן 180 ש"ח לכל עובדי חברה קדישא, לכל אלו שיטפלו במהלך ההלוויה, זאת בשביל להכיר טובה בשבילם. הוא כתב "אני רוצה להכיר לכם תודה". התרומות שהוא תרם תמיד לכל נזקק, והתרומות לבתי-כנסת, היו חלק מחייו".

לדברי שיינין, המנוח היה מרבה לתרום כספים לנזקקים: "הוא איש חסד, איש אמיתי. כל מה שהיינו צריכים הוא היה עושה. עבדתי איתו ממש בידידות ובהכול הוא עזר ואנחנו עזרנו לו. חבל דאבדין ולא משתכחין. הוא היה איש חסד אמיתי. היה ידוע כמי שתורם כספים רבים לעניים ולאנשים נזקקים".

"דיברתי איתו לפני כמה שבועות, לא פגשתי אותו כי הוא היה חולה. שוחחנו על נשואים שאינם קשורים לחברה קדישא. הוא תרם באותו הזמן ספר תורה לבית-הכנסת לעילוי נשמת בתו שנפטרה לפני כמה שנים, כל הזמן הוא היה שואל אותי, 'גבי, קוראים בספר?'. אמרתי לו שהכול בסדר". הוסיף שיינין.

הרב גלבשטיין, בן ה-66, סבל מבעיות בלב ותקופה האחרונה היה מאושפז בבית החולים, וכאמור, השיב את נשמתו לבוראו.

הרב גלבשטיין, הוא בנו של הרב משה מנחם-מנדל גלבשטיין ז"ל, יו"ר החברה קדישא הראשית והכללית "פרושים" ירושלים, נכד למקובל האלוקי ר' הלל מעשיל גלבשטיין, ומוותיקי תלמידי ישיבת תורת אמת ירושלים. שנפטר לפני חמש שנים, ואחיו של הרב יוסף חיים גלבשטיין ז"ל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר