עדות: "רבי מאיר למד מתוך הדחק"

במשך שנים, היה רבי מאיר ברנסדורפר זצ"ל תלמידו של הרב אברהם-צבי הכהן זצ"ל. בנו, הרב אשר לעמיל כהן, בראיון לכיכר השבת ● מיוחד

מנחם כץ | כיכר השבת |
הרב מאיר ברנסדורפר זצ"ל. צילום: יהודה פרכוביץ'

במשך שנים רבות, היה רבי מאיר ברנסדורפר זצ"ל, תלמידו של הרב אברהם-צבי (הרש) הכהן זצ"ל ששימש כראש-ישיבה בתולדות-אהרן. הלילה, לקראת שעת חצות, שוחחנו עם בנו של הרב כהן, יבדלחט"א הרב אשר-לעמיל הכהן מביתר-עלית, ושמענו ממנו שביבי זכרונות מהקשר המיוחד שהיה לרב ברנסדורפר עם אביו.

"הוא החשיב אותו לאורך השנים כרבו המובהק", מספר הרב כהן בשיחה בלעדית עם ´כיכר השבת´. "כשאבא נפטר, הוא קרע עליו ´קריעה´. הוא ממש החשיב אותו למורו ורבו".

הרב אברהם-צבי הכהן שימש כראש-ישיבה בתולדות-אהרן מתשי"ד ועד תשכ"ב. בהמשך שימש כמשגיח בישיבות חב"ד בלוד ובכפר-חב"ד. "אבא תמיד היה מספר לי שר´ מאיר היה בחור רציני מאוד, השוקד על התורה יומם ולילה. את הגישה ללימוד הוא לקח מאבא ז"ל".

בתשכ"ב, אחרי שעזב את ראשות הישיבה בתולדות-אהרן, ייסד הרב כהן זצ"ל שיעור-תורה בירושלים, בו השתתף גם הרב ברנסדורפר. "אנחנו למדנו שם יחד בכל יום, במשך עשר שנים. קשה לי בשעה זו לספר זכרונות מאותם ימים. אני יכול לספר שהוא חקר ודרש ולא וויתר על שום-דבר. לקח ´שימוש´ אצל כולם".

הרב כהן שליט"א נזכר באפיזודה: "לאחר שר´ מאיר התחתן, הוא המשיך לשקוד על התורה, ממש מתוך הדחק. לא היה לו בבית כלום. אני זוכר שפעם אחת הגיע אבא ע"ה לעסקני תולדות-אהרן ואמר להם שידאגו לבן-טיפוחם שהגיע לגדולות".

בקולו של הרב כהן שליט"א, נשמע קושי לדבר על הרב ברנסדורפר זצ"ל. "הוא היה הצנע לכת. חוץ מהלימוד לא עניין אותו כלום. אף-פעם לא נכנס לפוליטיקה וממש היה רחוק מכל העניינים הללו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר