שני צדדים למטבע

חשבתם מהו החופש הגדול לילד לקוי למידה?

אנו מרבים להתלונן על החופש ועל נזקיו. בואו נעצור רגע ונחשוב מהו חופש לילד לקוי למידה שסוף סוף חווה שחרור מהתסכולים והאכזבות והלמידה המתישה. 

טובה אור | כיכר השבת |
בשבילי חופש זה חופש מתסכולים ואכזבות אחרי שעות של למידה למבחנים (צילום: שאטרסטוק)

ממבטו של ילד לקוי למידה:

אני שומע את האימהות מתלוננות על החופש ועל הנזקים שזה עושה. הן אומרות שהילדים משועממים ואין להם כבר מה לעשות. הן אומרות שהילדים משוועים לשגרה והן שואלות מי המציא את החופש. אני שומע את בעלי העסקים והמומחים טוענים שהחופש מזיק לכלכלה ולמשק ואני רוצה להסביר להם מזה בשבילי חופש:

בשבילי חופש זה חופש מתסכולים ואכזבות אחרי שעות של למידה למבחנים. בשבילי חופש זה חופש מהמורה המתקנת הנחמדה שמוחאת לי כפיים על הצלחות של ילד בן שלוש. בשבילי חופש, זה חופש מהאמירות של אבא שעם עוד טיפה מאמץ אצליח יותר. בשבילי חופש, זה חופש מהמבטים העצובים של אמא כשאני מחזיר מבחנים הביתה או מביא פתק מהמורה במעטפה סגורה. בשבילי חופש זה חופש מהחברים המתנשאים שחושבים שהם יותר חכמים ממני כי הם מצליחים בלימודים. בשבילי חופש זה חופש מהמחשבות לאיזה ישיבה אתקבל בעתיד. בשבילי חופש זה חופש מלמידה ארוכה ומתסכלת.

בשבילי חופש זה זה שמחה וסיפוק. בשבילי חופש זה הזדמנות להראות לכולם שאני טוב בריצה, בספורט, בנגינה על גיטרה, בבישול ואפייה. בשבילי חופש זה לשבת עם המשפחה וליהנות בלי הלחץ של כל השנה. בשבילי חופש זה פשוט להיות אני בלי מסכות והעמדת פנים.

אז אם אתם שוקלים לבטל את החופש. רק תחשבו מזה חופש בשבילי. אני לא מבקש את זה לכל השנה. רק לחופש.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר