ילד הפלא מתארס, אלי ישי נעלם • פיסטוקים פורימיים

המבנה של בוסו, לאן נעלם ישי, מי ניקה את רחובות ב"ש, הח"כ שפותח מפעל, ומה נהרי מחפש בעדן? הפיסטוקים בעריכת אפרים גלעד, במהדורה מוגבלת לפורים (ברנז'ה, אנשים)

אפרים גלעד | כיכר השבת |
(צילומים: יום ליום)

* אם חיפשתם את חבר הכנסת ניסים זאב, ולא מצאתם אותו בתקופה האחרונה, יש לכך סיבה: בשבועות האחרונים החליט חבר הכנסת זאב לפתוח מפעל לשופרות. לשם כך הוא ארז את חפציו, ועבר להתגורר במושב גבעתי בדרום. מידי יום - כך מספרים השכנים - הוא נוסע למושב סמוך, ומתכנן את בניית המפעל הגדול ביותר בארץ לשופרות. "אני קונה כל שנה מאות שופרות אותם אני מחלק לחתני בר מצוות", סיפר זאב למדור, "מבחינה כלכלית עדיף לי כבר לפתוח מפעל בעצמי, ולחסוך את פערי השיווק".

* ובזמן שזאב מתעסק בשופרות, חבר הכנסת דוב ליפמן מיש עתיד, נצפה אמש ברחובות העיר בית שמש עם מטאטא, כשהוא אוסף את ערמות הניירות שהתאספו בעקבות הבחירות. אם זה ממש מסקרן אתכם, אז לא, ליפמן ניקה לבד את הרחובות, ולא הביא איתו את הכלב הקטן של המשפחה. הסיבה: זה היה בשעת לילה מאוחרת, והתקשורת כבר הלכה לישון.

* לכל קוראינו המבוהלים: חבר הכנסת אלי ישי לא היה על המטוס שנעלם. זה שלא מצאתם אותו, זה לא אומר שאתם צריכים להיכנס לפאניקה. המדור שחיפש אותו בנרות, מצא אותו בעיר בית שמש, מצטלם עם תושבים, ומיהר לתעד.

* שמועות עקשניות במיוחד שרצות במסדרונות הכנסת, מספרות על כך שחבר הכנסת אמנון כהן יפרוש בקרוב מהתנועה, לטובת ג'וב מפתיע במיוחד. המדור שהבטיח לא לגלות במה מדובר, מוכן לתת רק רמז, ורק בתנאי שילחצו עליו. הרמז: אור יהודה, בוכרים, לב לבייב.

* סוכן נסיעות בני ברקי לחש בשקט בשקט לאוזני המדור, כי בקרוב מתעתד רבה של שכונת פרדס כץ, הגאון רבי מנשה זליכה, לצאת ולהעתיר על קברות הצדיקים בנמל עדן שבתימן. מי שיצטרף אליו למסע וידריך אותו במקום, יהיה לא אחר מאשר ח"כ משולם נהרי, שמיצה את עצמו בלהביא תימנים מארה"ב, ומעדיף להתרענן קצת בטיול שורשים בתימן. (5)

* לאחר שהסתבך עם השוק האפור, ונקלע לחובות בשווי מיליוני שקלים, הזמר שאול חיון זכה השבוע לרגע של נחת, כשגירד כרטיס הגרלה, וזכה בסכום של 200 אלף ש"ח. את הכסף כמובן הוא מיהר להעביר לנושיו.

* ובזמן שחיון זכה בלוטו, ממלא מקום ראש העיר פתח תקווה, העונה לשם אוריאל בוסו, אירח השבוע שייחים מסעודיה בלשכתו. השייחים נהנו מאוד מפעילותו הברוכה בעיר, והבטיחו לתרום סכום כסף גדול עבור מבנה מפואר לבית כנסת ספרדי חדש בעיר. אם אתם גבאי בית כנסת וזקוקים למבנה, עכשיו אתם יודעים למי לפנות.

* העיניים של המדור הציצו בלשכת סגן ראש העיר ירושלים, העונה לשם צביקה כהן, וגילו להפתעתם כאלפיים תווי קנייה, בסך של 1500 ש"ח כל אחד. את התווים אמור לחלק כהן לקראת ראש חודש ניסן, לאלפי אברכים בעשרות כוללים בעיר. התנאי היחיד לקבלת השובר: אברכים שגרים בירושלים בלבד.

* ובזמן שכהן מחלק שוברים, אליהו דדון, סגן ראש העיר בני ברק, הגה השנה רעיון מהפכני, בשיתוף פעולה עם חבר המועצה גדליהו בן שמעון: במהלך חג הפורים, כל מי שיגיע לביתו של סגן ראש העיר, וילמד במשך רבע שעה מסכת מגילה במקום, יקבל 200 ש"ח למימוש ברשת חנויות הממתקים של חבר המועצה יגאל גואטה. הדבר נשמר בסוד עד לדקה התשעים, מחשש להגעת המונים למקום.

* פינת המזל"טים: לנער הפלא מידד טסה לרגל אירוסיו בשעה טובה. לעמירם בן לולו לרגל הולדת התאומים. לח"כ אברהם מיכאלי מש"ס, לרגל המעבר לדירה החדשה ביבנה. לצמד הרעים יהודה שוקרון ואלעד כהן, לרגל הגשת התוכנית החדשה. ירבו שמחות בישראל. שבת שלום ופורים שמח. ואל תשכחו: כל המקשר דבר בין הנאמר במדור של השבוע לבין המציאות, עושה זאת על אחריותו האישית בלבד.

חושב בגדול. ח"כ ניסים זאב
מנקה מנוסה. ח"כ ליפמן בבית שמש
לא היה על המטוס. ח"כ ישי
ג'וב מפתיע. ח"כ כהן
טיול שורשים בתימן. ח"כ נהרי
טוב בלגרד. הזמר שאול חיון
בונה בית כנסת. אוריאל בוסו
יחלק אלפי שוברים. צביקה כהן
מסכת מגילה. אלי דדון

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר