מה עשה אטיאס בחצר רבי פנחס?

התחפושת של משי זהב, האופניים של אמסלם, סודרי חוזר מחו"ל, אריאל אטיאס בחצר רבי פנחס בבאר שבע ולמה הלכו מאות איש אחרי הראש"ל בבני ברק? הפיסטוקים (ברנז'ה)

אפרים גלעד | כיכר השבת |
אטיאס בחצר רבי פנחס (צילומים: יום ליום)

* הראש"ל בעיר התורה (1): מזל טוב לעיר בני ברק, שלראשונה מיום הקמתה, חזתה באירוע נדיר במיוחד, בו בליל שבת קודש האחרון, ליוו מאות איש את מורינו הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף משיעור אחד למשנהו, כשרבים מתושבי המקום מצטרפים ויוצאים לקבל את פניו.

* הראש"ל בעיר התורה (2): כשהגיע הגרי"צ להתארח בשבת האחרונה לעיר התורה, הוא החל במסעו בבית המדרש המרכזי "יביע אומר", בראשות הגאון רבי יגאל כהן, כשלמעלה מאלפיים איש מצטופפים במקום, ואף נתלים על החלונות כדי לשמוע דברי אלוקים חיים, עד לכדי סכנת נפשות של ממש, כמו הלל בשעתו.

* מיד עם צאת השבת, עיני המדור צפו בראש"ל כשהוא מעיין עם בהגדה החדשה שיצאה לאור השבוע, ונושאת את הסכמתו והמלצתו החמה - "הגדת מרן", בה מתואר 'ליל הסדר במחיצתו של מרן', ההגדה נחטפת מחנויות הספרים לאור שלל הרעיונות והפנינים המיוחדים המובאים בה, ממה שהיה רגיל מרן לומר על סדר הגדה של פסח.

* השבוע נערך ערב הוקרה למתנדבי זק"א טבריה וסובב כינרת, במוזיאון דונה גרצ'יה בטבריה, כשבסיום הערב ביקשו הנהלת המוזיאון מהנהלת זק"א ללבוש את בגדי המוזיאון. התמונות קשות לצפייה.

* מסתבר ששווה להיות ילד אשדודי, כך אולי זכיתם השבוע בזוג אחד מתוך עשר זוגות האופניים שחילק חבר המועצה אבי אמסלם. התנאי: רק ילד שהתרחק מנפצים בימי הפורים, ולא חירב את שלוות תושבי עיר הנמל אשדוד.

* פינת החסד: אותו אמסלם חילק השבוע 1200 ארגי מזון של קמחא דפסחא, באמצעות ארגון החסד "מנה חמה" שבראשותו, הרב יוסף כהן מארגון חסדי נעמי השיק נקודת חלוקה חדשה בעיר תל אביב, ובארגון החסד הארצי "בית לחם יהודה" חילקו למאות משפחות של אברכים בני תורה, שבזכות לפיד אין להם מה לאכול, קמחא דפסחא מהודרת בתלושי מזון לחג בשווי עשרות אלפי שקלים, המוגבלים לקניית מוצרי מזון בסיסים בלבד.

* חבר מועצת העיר ירושלים, העונה לשם מיכאל מלכיאלי, חגג השבוע את שמחת גזזת השיער לבנו בן השלוש, בקברו של שמעון הצדיק בירושלים. המדור גזר תלתל, ומיהר לתעד.

* ר' אברהם סודרי, ראש צוות השוחטים של בד"צ בית יוסף, נצפה השבוע בעין המדור חוזר מחו"ל, לאחר שהספיק לשחוט כמות בשר גדולה לכבוד חג הפסח, לאלפי משפחות המהדרות בכשרות, ומכניסות לבתיהן רק מהכשרות המהודרת של מרן זצוק"ל. המדור עזר לסודרי לסחוב את המזוודות, והנציח בעדשתו.

* המדור רצה להחכים השבוע, והחליט להדרים עד לבירת הנגב. במהלך ביקורו בעיר באר שבע, הוא נעמד ליד ביתו של האדמו"ר רבי פנחס אבוחצירא, והופתע לגלות מישהו מוכר משוחח עימו בחצר הבית. אז הוא הסתכל שוב ושוב, עד שהוא זיהה שמדובר בלא אחר מחבר הכנסת אריאל אטיאס, ומיהר לתעד.

* פינת המזל"טים: לעיתונאי ואיש רדיו קול חי איתי גדסי, לרגל הולדת הבת. לר' עמרם יוסף, נכד מרן זצוק"ל, לרגל נישואיו השבוע. ירבו שמחות בישראל. שבת שלום ופסח כשר ושמח.

הראש"ל בעיר התורה (צילום: יעקב כהן)
משי לא זהב. מתנדבי זק"א במוזיאון
יש, אופניים!! אמסלם והילדים
אמסלם וארגזי קמחא דפסחא
חלקה אצל שמעון הצדיק. מלכיאלי והבן
שחט. ר' אברהם סודרי במטוס
נועדו. רבי פנחס ואטיאס.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר