התחשבות ברב פירר

איסור שירת נשים: סערה סביב הופעת מחווה לשלמה ארצי

שורה של אמנים ישראלים אמורים להופיע במחווה לציון שבעים שנה לזמר, באירוע שיתקיים בתל אביב במסגרת אירוע לכבוד "עזרה למרפא". הדרת הזמרות מעורר סערה (ברנז'ה)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
שלמה ארצי (צילום: Yossi Zeliger/Flash90)

ערב לכבוד ארגון 'עזרה למרפא' של הרב אלימלך פירר, ייערך בשילוב מופע מחווה לזמר הישראלי שלמה ארצי, החוגג יום הולדת שבעים, לצד חמישים שנות קריירה מוזיקלית.

ההופעה, שתעלה בהיכל התרבות בתל אביב, בהשתתפות התזמורת הפילהרמונית ובמעמד נשיא המדינה, ראובן ריבלין, מחוללת ביממה האחרונה סערה בשל הדרת זמרות.

בתכנית "ערב טוב" המשודרת בקשת 12, חשפו כי ההחלטה שלא להביא אף זמרת שתשיר משיריו של שלמה ארצי, הגיעה בפקודה ממארגני הערב - למרות שמדובר באירוע לקהל הרחב, ולא לציבור החרדי או הדתי.

בעקבות פניית התכנית אל האומנים שאמורים להופיע, הודיעו כמה מהם כי ישקלו מחדש את השתתפותם. ציון ברוך אמר: "לא ידעתי מזה בכלל. אני שמח שאמרת לי את זה, נשקול את צעדינו מחדש".

שלמה ארצי בדואט עם ישי ריבו

מי שהייתה אמורה להנחות את ההופעה לצידו של אייל קיציס, היא העיתונאית אורלי וילנאי שאמרה כי לא ידעה דבר על אופי המופע. "עכשיו כשאני שומעת על זה מן הסתם כאישה וכאדם זה לא דבר שאני יכולה להסכים לו. אני צריכה לדבר עם האנשים שפנו אליי".

חיים שמש, המנהל האמנותי של הערב הסביר לקשת 12 כי "אין שום בעיה של הדרת נשים בקהל. הרב ביקש לכבד אותו בעניין הזה שנשים לא תשרנה במופע. באחת הפגישות הראשונות של ההפקה שחשבנו מה רוצים לעשות, נאמר שלרב יהיה קשה אם נרצה שנשים ישירו, לא חשבתי פעמיים והמשכתי הלאה. כיף לי לכבד את הרב מכיוון שאני אומר לך, הוא עושה מעשים שלא הממשלה ולא הממסד ולא משרד הבריאות, אף אחד לא מסוגל לעשות".

מנחם גשייד, עוזרו ודוברו של הרב פירר מסר בתגובה: "הרב אלימלך פירר ימשיך להעניק את שירותיו ושירותי אגודת עזרה למרפא, לכל הפונים לסיוע, כפי שפועל במסירות אינסופית בארבע העשורים האחרונים למאות אלפי פונים בהתנדבות מלאה. הרב פירר מכבד כל אדם וגאה בהיותו יהודי שומר תורה ומצוות".

יו"ר אגודת ידידי עזרה למרפא, המארגנת את האירוע, מר אפי הרשקוביץ מסר בתגובה: "חברי האגודה מקיימים אירוע פתוח לציבור, שיש בו כדי להמשיך ולממן את פעולות האגודה הניתנים חינם לכל הפונים, נשים וגברים. צר לנו שיש המנסים לפגוע בפעילות קודש זו. אגודת הידידים מודעת לכך שאלולא זו דרך חייו האישית של הרב, כתבה זו לא הייתה משודרת".

"אנחנו דוחים על הסף כל ניסיון ליצור שיח מפלג ופוגעני. האירוע הוא ביטוי לנתינה, לשותפות ולערבות הדדית בין כל רובדי האוכלוסייה בישראל. אנחנו מזמינים את הציבור להשתתף באירוע יוצא דופן, מהנה ומאחד".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר